Uudista

Vanemuine pälvis teatriauhindade nominatsiooni neljas kategoorias

Selgunud on Eesti teatri auhindade nominendid 2020. aasta loomingu või pikaajalise silmapaistva töö eest.

Tänavused teatriauhindade laureaadid kuulutatakse välja 27. märtsil teatripäeva erisaates, mida valmistavad ette Eesti Rahvusringhääling, Eesti Teatriliit ja Eesti Etendusasutuste Liit. Eesti teatri auhindadega kaasnevad Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali preemiad.

Saade on Eesti Televisiooni eetris rahvusvahelisel teatripäeval, 27. märtsil kell 21.35.

Vanemuise teater pälvis tunnustuse neljas kategoorias:

Meeskõrvalosatäitja auhind

  • Riho Kütsar – Aleksei lavastuses „Kaalud“ (Teater Vanemuine) ning Hægstadi peremees, Dovre-vana, Master Cotton, Fellah ja Kokk lavastuses „Peer Gynt“ (Teater Vanemuine, Ugala Teater ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia)

Lavastust ettevalmistava töötaja auhind

  • Mait Sarap – Vanemuise teatri dekoratsiooniala assistent, kes on loonud nutikaid insener-tehnilisi dekoratsioonilahendusi ka pealtnäha kõige võimatumatele ideedele.

Etendust teenindava töötaja auhind

  • Kaie Uustal – Vanemuise teatri kunstnik-rekvisiitor, kuid mitte ainult! Etenduse juhina pani ta Luunja valla suvelavastuses „Keisri usk“ oma töökuse, täpse silma ja heatahtlikkusega ühte jalga käima kogu lavastuse kireva meeskonna.

Salme Reegi nimeline lasteteatri auhind

  • Mare Tommingas – lavastaja- ja koreograafitöö lasteballetis „Tilda ja tolmuingel“

Algupärase dramaturgia auhinna kategoorias on nomineeritud veel Ott Kiluski “Kirvetüü”, mida mängisime 2019. ja 2020. aasta suvel Kammivabriku sündmuskeskuses.

Vanemuine õnnitleb!

01.03.2021