Uudista

Vanemuine on taaskord kutsutud Baltimaade rahvusvahelisele balletifestivalile

Tänavuse Baltimaade rahvusvahelise balletifestivali lõpuakordid annavad Vanemuise balletilavastused „Gatsby/La Dolce Vita“ ja „La Guinguette“.

Balletifestivali põhiprogramm kestab tänavu 30. märtsist kuni 30. aprillini. Tegemist on kõrgetasemelise festivaliga, mille raames toimuvad etendused erinevates paikades üle Läti.

Baltimaade rahvusvaheline balletifestival toimub 20. korda ning selle eestvedajaks ja kunstiliseks juhiks on Läti priimabaleriin ja koreograaf Lita Beiris. Festivali eesmärgiks on balleti populariseerimine, selleks kutsutakse kohale nii klassikalise kui modernse balleti truppe kõikjalt maailmast. Festival taotleb ka uute ideede vahetust erinevate truppide, koreograafide ja tantsukoolide vahel.

Vanemuise balletitrupp osales Riia festivalil esimest korda 2004. aastal Mai Murdmaa balletiga „Armastuse tango“. Festivalipublik on näinud ka David Sonnenblucki „Casanovat“ ja Ruslan Stepanov „Carrrmenit!“ ning galakontserdil on alati esitatud katkendeid Vanemuise balletirepertuaarist.

Seekord esindavad Vanemuise teatrit lühiballetid „Gatsby“ (lavastaja-koreograaf Silas Stubbs) ja „La Dolce Vita“ (lavastaja-koreograaf Giorgio Madia Itaaliast). Etendused toimuvad ühise balletiõhtuna 28. aprillil Dailes Teatris Riias ning 30. aprillil teatris „Juras Varti“ Ventspilsis.

Festivali raames etendub 29. aprillil Valmiera Kultuurikeskuses Fabrice Giberti lühiballett „La Guinguette“.

„Kuna festivalil esinevad väga tugevad balletitrupid ja artistid üle maailma, siis on meie osalus ääretult vastutusrikas, sest me ei esinda mitte ainult Vanemuise teatrit vaid kogu Eesti balletti,“ märgib Vanemuise balletijuht Mare Tommingas.

28.04.2015