Uudista

“Vaim masinas. G. F. Parroti” uue hooaja etendused nüüd müügil

Suure publikuhuvi tõttu on alates tänasest müügil lavastuse “Vaim masinas. G. F. Parrot” uue hooaja etenduste piletid. Etendused toimuvad Toomemäel vanas anatoomikumis alates 5. septembrist algusega kell 19.

Kel on soov sellel hooajal etendus ära näha, siis hooaja viimased etendused toimuvad täna, 19. mail ja homme 20. mail algusega kell 20. Kohti on saada veel 20. mai etendusele. 

Pileteid saab osta Vanemuise kodulehelt ja Vanemuise teatri kassadest.

Georg Friedrich Parrot (1767-1852) oli Tartu Ülikooli esimene taastamisjärgne rektor. Ta oli valgustusaja nõuetele vastavalt laia huvideringiga füüsik, kelle sõprussidemed tsaar Aleksander I-ga aitasid kaasa ülikooli avamisele ja õitsengule. Tema valgustuslik optimism, julgus suurelt mõelda ning soov oma tegudes pürgida inimkonna hüvangu poole mõjuvad inspireerivalt tänapäevani. 2017. aastal on G. F. Parroti 250. sünniaastapäev.

Näidend Parrotist on Meelis Friedenthali debüüt näitekirjanikuna. Näidendis kohtume Parrotiga vanas anatoomikumis – uurivale vaimule ideaalses keskkonnas, kus ei puudu ei laip ega elekter.

Georg Friedrich Parrotit kehastab Merle Jääger. Mercale on see teine mehe-roll peale legendaarset Hamletit kolmkümmend aastat tagasi.

Lavastus valmis Vanemuise teatri ja Tartu Ülikooli muuseumi koostöös.

Autor on Meelis Friedenthal, lavastaja Tiit Palu, kunstnik Maarja Meeru, videokunstnik Janek Savolainen, valguskunstnik Kaspar Aus, muusik Heiki Palm (tšello), mängib Merle Jääger.

Esietendus 5. mail 2017 Tartu Ülikooli muuseumi vanas anatoomikumis.

19.05.2017