Uudista

Väikese maja publikugaleriis näeb tartlasest fotograafi esiknäitust

Vanemuise teatri väikese maja publikugaleriis saab nüüdsest vaadata Tartust pärit graafilise disaineri ja fotograafi Talis Taime esimest fotonäitust „Untitled Express”, kus näeb valikut kümne aasta jooksul pildistatud töödest. 

Talis Taim kirjeldab oma näitust järgmiselt: „Untitled Express“. Kuust ja maast, retkest ja hetkest. On pilte püütud, kuid mitte jahitud; jahitud, kuid mitte püütud. On viinud mind mitte kuhugi, aga samas igale poole. On värvi ja tuhmust, on üleküllust ja alajahtumist. Emotsioone, nägemusi, planeerimata plaane. Seda kõike näitab minu esimene fotonäitus „Untitled Express” – valimik minu kümne aasta jooksul pildistatud töödest. Express, aga untitled – miski pole õige, miski pole vale.“

Talis Taim on iseõppinud graafiline disainer ja fotograaf Tartust. Pildistamisega on ta tegelenud kümme aastat. Suure hulga fotodest on ta pildistanud iseendale, otsides oma loomingule samal ajal ühte läbivat teemat, millest saaks kujuneda seriaalsus.

„Siiski on läinud nii, et iga kord, kui tuleb hea mõte, tuleb homme parem mõte ja ülehomme veel parem mõte jne. Pärast kõrvalisi hõikeid sain ühel hetkel aru, et see igatsetud läbiv teema ongi planeerimata situatsiooni või ootamatu vaate püüdmine minimalistlikus, puhtas ja värvilises võtmes (muuseas, värvidest meeldib mulle eriti just must),“ kirjeldas Taim.

2021. aasta augustis pani ta kokku oma esimese fototööde ringreisi ja ilmavalgust nägi see Kontrastikunsti festivalil.

Teater Vanemuine on näituse neljas peatuspaik. Püsivalt saab töid vaadata ka Talis Taime ateljees (taimdesign ateljee, Tehase 19a, Tartu).

Vanemuise teatri väikeses majas saab teatrietenduste vaheajal näitust vaadata kuni 20. maini 2022.

16.03.2022