Uudista

Uued näitused Vanemuise suures ja väikeses majas

30. novembril kell 17.30 avatakse Vanemuise väikeses majas Evald Piirisilla maalide näitus “Eestimaa linnused“. Tegemist on rändnäitusega, mis on olnud üleval erinevates paikades juba 11 aastat.

Evald Piirisild on sündinud 10. mail 1960 Tallinnas. Ta on õppinud Tallinna 43. keskkoolis, kus sündisid ka tema esimesed pildid. Aktiivsemalt maailmas hakkas ta 2000. aastate alguses, kui valmisid maalid teispoolsusest ja unenägudest. Esimesed linnuste maalid sündisid 2005. aastal – Paide, Haapsalu, Lihula. Piirisild rändas mööda imelist Eestimaad ringi jäädvustades linnuste varemeid.

Näitus jääb avatuks Vanemuise väikese maja publikugaleriis 31. jaanuarini 2017.

1. detsembril kell 15 avatakse Vanemuise suures majas foto-poeesianäitus „Blues“. Näitus on pilguheit tunnete, värvide, hetkede ajalikkusesse ja ajatusse, mis on püütud sõnasse ja pilti.

Kui ajal ja ruumil on oma ettemääratlus, on näitus tõestuseks sellest, et siiski läbi ühistöö avastame midagi, mis ühendab ja on püsiv. Antud juhul osutusid selleks sinise lõputud varjundid kui sümbolid, mille autorid leidsid olevat oma loomingu ühisosaks. Selle töö eesmärk on siduda erinevaid kunstivorme – luulet ja fotograafiat, mis üksteist ei varjutaks, vaid võimendaks. Et tõestada tingimusteta kooskulgemise võimalikkust, vahest lihtsalt, et jõuda arusaamiseni, et meie viimaseks tõeliseks kaaslaseks on üksindus.

Deivi Tuppits on eesti teatriteadlane ja -kriitik, kes töötab Vanemuise teatris reklaamijuhina. Tema huviks kunstides on inimmõistuse ja eneseväljenduse narratiivne olemus. Olles enamasti avaldanud teatrikriitikat ja -arvustusi, on see tema esimene avalik luuleloomingu näitus.

Matthieu Quincy on elukutseline balletriartist, kelle teiseks kireks on fotograafia. Elava ja kaduva tantsukunsti kõrval on teda alati köitnud fotokunsti kätketud püsivus ja igavikulisus. Tegemist on tema esimese analoogfotograafia näitusega.

Näitus jääb avatuks Vanemuise suure maja publikugaleriis kuni 17. jaanuarini 2017.
Kõik huvilised on avamistele lahkesti oodatud!

28.11.2016