Uudista

Teatriaasta auhindadele on nomineeritud seitse Vanemuise teatriga seotud inimest

Täna tehti teatavaks Eesti Teatriliidu aastaauhindade nominendid 2014. aasta loominguliste saavutuste eest. Vanemuise teatril on erinevates kategooriates kokku seitse nominatsiooni.

Lavastaja auhinnale kandideerib Andres Noormets lavastuste “Deemonid“ (Vanemuine), “Mandel ja merihobu“ (Endla) ja “3 õde“ (Rakvere Teater) eest.

Parima naisosatäitja auhinnale nomineeritute seas on Külliki Saldre. Žürii tähelepanu köitis Francesca Johnsoni roll lavastuses “Madisoni maakonna sillad“.

Algupärase dramaturgia auhinnale, mida antakse lavale jõudnud algupärase teatriteksti eest, kandideerib Andra Teede. Tema „Estoplast“ esietendus sel hooajal Sander Puki lavastuses Sadamateatris.

Muusikaauhinnale nomineeritute seas on kaks solisti rollide eest Vanemuise lavastustes.

Jassi Zahharov on üles seatud Paavali Lempeliuse tegelaskuju kõrgetasemelise vokaalse ja lavalise teostuse eest Tubina ooperis “Reigi õpetaja”. Hanna-Liina Võsa on nomineeritud Christine’i tegelaskuju kõrgetasemelise vokaalse ja lavalise teostuse eest A.L Webberi muusikalis “Ooperifantoom”.

Rahel Olbrei nimelisele auhinnale, mille pälvib professionaalse balletikunstiga tegelev lavastaja/koreograaf, repetiitor või pedagoog, on nominentide hulka valitud Vanemuise kauaaegne peaballettmeister, balletisolist, koreograaf ja balletijuht Ülo Vilimaa ning Rufina Noor – Vanemuise balletisolist, pedagoog ja repetiitor.

Laureaadid kuulutatakse välja rahvusvahelise teatripäeva pidulikul auhinnagalal 27. märtsil, mis tänavu toimub Rahvusooperis Estonia.

27.02.2015