Uudista

Teatri Kodus esietendub lastele tantsulavastus “Klaabu”

Laupäeval, 12. jaanuaril kell 12 esietendub Teatri Kodus Jaan Rannapi ja Avo Paistiku raamatu põhjal valminud tantsulavastus “Klaabu” lastele.

Klaabu on multifilmitegija ning kunstniku Avo Paistiku loodud tegelaskuju, kes sai tuntuks 1978. aastal valminud multifilmist „Klaabu“. Klaabu on munakujuline heatahtlik olevus, kellel on kaks peenikest jalga ja kätt, suured ovaalsed silmad ning kaks krussis antenni ehk krimblit. Vihmapiisast sündinud rõõmsameelne ja seiklushimuline tegelane pääseb sageli rasketest olukordadest, kuna suudab oma kuju muuta. Ükskõik kuhu Klaabu ka läheb ja mida ta teeb, ikka on ta sealjuures rõõmsameelne, abivalmis, heatahtlik ja uudishimulik ning toob ka teiste jaoks kaasa hea tuju!

Algselt loodi Klaabu lasteajakirja Täheke tellimusel. Tähekeses ilmusid kord kuus Jaan Rannapi kirjutatud Klaabu lood, mis valmisid Paistiku joonistatud piltide põhjal. Paistik on teinud Klaabuga peaosas ka multifilmid „Klaabu, Nipi ja tige kala“ (1979) ning „Klaabu kosmoses“ (1981). 1983. aastal ilmus samalt autorilt ka raamat „Klaabu“. Muusika joonisfilmidele “Klaabu” ja „Klaabu kosmoses“ on kirjutanud Sven Grünberg, kelle loomingut on kasutatud ka Vanemuise lavastuses.

Tantsulavastuse “Klaabu” libreto autor on Katrin Pärn, lavastaja-koreograaf, kunstnik Janek Savolainen, videokujundaja Janek Savolainen, valguskujundaja Tauri Kötsi.

Osades Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli õpilased.

09.01.2019