Uudista

Teater Vanemuine avas 147. hooaja

Eile avas Vanemuise teater oma 147. hooaja etendusega “Meister ja Margarita”, mida mängiti täissaalile. Alanud hooajal tuuakse Vanemuises lavale 13 uuslavastust – neist 5 draamalavastust, 3 tantsulavastust, 3 muusikalavastust ning 2 lastelavastust.

Draamažanri esimene esietendus on 24. septembril Sadamateatris, kus Tiit Palu toob välja autorilavastuse “Põlenud mägi”. Nädal hiljem, 1. oktoobril esietendub väikseses majas Briti kirjandusklassiku John B. Priestley peredraama “Perekond Linden”, mille lavastajaks on Peeter Raudsepp. Draamarepertuaarist on tulekul veel Kristian Hallbergi draama “Suluseis” Andres Noormetsa lavastuses (esietendus 26.11), Lars von Trieri samanimelisel filmil põhinev draamalavastus “Laineid murdes” Tiit Palu lavastuses (esietendus 4.03), ning Hendrik Ibseni draama “Hedda Gabler” Brian Frieli töötluses, lavastajaks Mehis Pihla (esietendus 13.05).

29. oktoobril esietendub Vanemuise suures majas Giorgio Madia ballett-farss “Don Juan”. 18. märtsil täiendab balletirepertuaari erinevaid tantsustiile põimiv kaheosaline lavastus “Crossroads. Step into the Light”, mille toovad publiku ette Russell Adamson (Suurbritannia) ja Matthew Jordan. 13. mail esietendub Eesti Rahva Muuseumi uhiuues blackbox’is Mai Murdmaa, Kaspar ja Rainer Jancise ühistööna valmiv tantsulavastus “Ninasarvik”.

Muusikalavastustest toob Jaan Willem Sibul 12. novembril väikeses majas välja N. Rimski-Korsakovi ja W. A. Mozarti lühiooperid “Mozart ja Salieri” ning “Teatridirektor”, 26. novembril aga esietendub Vanemuise suures majas Benny Anderssoni & Björn Ulvaeuse menumuusikal “Mamma Mia!”, mille lavastajaks on Ain Mäeots. 22. aprillil on Sadamateatris esietendus helilooja Märt-Matis Lille ja lavastaja Taago Tubina ooperil “Tulleminek”.

Lastele pakub teater Vanemuine kahte uut lavastust – Teatri Kodus esietendub 3. novembril Priit Strandbergi lastelugu “Aino ja Haldjas” ning 18. veebruaril suures majas Andres Noormetsa lastelaululavastus “Lapsepõlvebänd”.

Lisaks jõuab Vanemuine läbi hooaja ka teistesse Eesti linnadesse ning välismaalegi. Draamat “Öörändurid” näeb septembrikuus nii Viljandis, Pärnus, Võrus, Rakveres kui Tallinnas. Urmas Vadi tragikomöödia “Head tüdrukud lähevad taevasse” etendub 23. oktoobril Viljandis Ugala blackbox’is. Ooperit “Lucia di Lammermoor” on 7. veebruaril võimalik näha Rahvusooperis Estonia. Balletti “Klaver” mängitakse 19. veebruaril Pärnus Endla Küünis. 28. veebruaril saab Vene teatris näha tantsulavastust “Meister ja Margarita”. 29. ja 30. märtsil sõidab Vanemuine Kaunasesse, kus antakse etendused ooperiga “Jevgeni Onegin” ja balletiga “Crossroads. Step into the Light”. Viimast mängitakse 2. mail ka Rahvusooper Estonia laval. Lisaks nendele nimetustele jõuavad Tallinnasse nagu ikka muusikalid “Lotte Unenäomaailmas”, “Mamma Mia!” ning muusikali “Ooperifantoom” viimased etendused.

 

05.09.2016