Uudista

Tartu Pauluse kirikus kõlab Vanemuise advendikontsert

Pühapäeval, 19. detsembril toimub Tartu Pauluse kirikus Vanemuise teatri traditsiooniline advendikontsert, kus astuvad üles Vanemuise armastatud solistid, neid saatmas sümfooniaorkester ja ooperikoor. Kontserti dirigeerib Taavi Kull.

Vanemuise teatri muusikajuht ja peadirigent Risto Joost rääkis, et Pauluse kirikus jõuab publiku ette mastaapne muusika, mis arvestab kiriku akustikat ja selle eripära: „Vanemuise dirigent Taavi Kull on advendikontserdiks pannud kokku mitmekülgse kava – seal on nii meeldivat äratundmist kui ka vähemtuntud repertuaari. Muidugi ei puudu kavast ka jõululaulud, mis võtavad kokku praeguse aja ja meeleolu.“

Kavas on Händeli avamäng orkestrisüidist „Tulevärgimuusika“, Mendelssohni „Wie der Hirsch schreit nach frischem Wasser“, Piazzolla „Oblivion“ ning traditsioonilised jõululaulud, nagu „Jõuluöö“, „Panis Angelicus“, „Tiliseb, tiliseb“ ja „Püha öö“.

Solistidena astuvad üles Grete Oolberg, Pirjo Jonas, Merle Jalakas, Karmen Puis, Rasmus Kull, Simo Breede, Jaan Willem Sibul, Oliver Timmusk, Artur Nagel ja Kulvo Tamra (fagott).

Solistidega koos musitseerivad Vanemuise ooperikoor ja sümfooniaorkester.

Kontserdi koormeistrid on Aleksandr Bražnik ja Kristi Jagodin, kontsertmeister on Katrin Nuume.

Kontserdipileti hinna määrab iga külastaja ise, annetades kohapeal Vanemuise fondi.

Tutvu kontserdiga Vanemuise kodulehel.

10.12.2021