Uudista

Tartu Elektriteatri ja Vanemuise uus filmikohtumiste sari alustab Kaljujärve ja Rummu Jüriga

Vastalanud aastal tähistab eesti rahvuslik teater oma 150. sünnipäeva. 1870. aasta jaanipäeval Tartus Vanemuise Seltsi Jaama tänava majas mängitud Lydia Koidula “Saaremaa onupojast” sai alguse kogu omakeelse eesti teatri arengulugu.

Eesti vanim teater Vanemuine ning väärtfilmikino Tartu Elektriteater tulevad sel aastal välja kohtumiste sarjaga “Vanemuise näitlejad kinolinal”. Sarja raames saab kord kuus vaadata mõnd filmi, milles on meeldejääva peaosa teinud praegune Vanemuise draamanäitleja. Pärast ühist filmivaatamist on vaatajatel võimalus selle näitlejaga kohtuda, kuulata kaadri taha jäänud juhtumuste meenutusi ning esitada omapoolseid küsimusi.

Mitmed Vanemuise näitlejad on teinud suuri ja olulisi filmirolle. Ekraanile jõuavad nii uuemad kui aastaid tagasi valminud filmid ning eesti filmide kõrval on kavas ka teiste riikide stuudiotes valminud linalugusid. Pole võimatu, et sarja raames toimub ka mõni esilinastus.

Avaõhtul, 20. veebruaril kell 19 saab Tartu Elektriteatris näha veerand sajandit tagasi üles võetud romantilist seiklusfilmi “Jüri Rumm” (režissöör Jaan Kolberg, filmistuudio Kolberg ja Vester), mille peaosas tegi oma esimese suurema filmirolli Hannes Kaljujärv, kes on ka avaõhtu külaline.

Kohtumisõhtute vestlusosa juhib Vanemuise dramaturg Sven Karja.

Filmisarja toimumist toetab Eesti Kultuurkapital.

Pileteid saab ette osta kino kassast ja aadressil https://elektriteater.ee/filmid/juri-rumm/

23.01.2020