Uudista

Tallinkist saab Vanemuise suurtoetaja

Tallink Grupp sõlmis täna Vanemuise teatri ja rahvusooper Estoniaga kolmeks hooajaks koostöölepingud, asudes mõlema kultuuriorganisatsiooni peasponsoriks. Teadaolevalt on Eestis esmakordne see, et üks eraettevõte võtab enda hoole alla peasponsorina korraga kaks Eesti suurimat kultuuriorganisatsiooni.

“Vanemuine ja Estonia on meie kultuuri kesksed kandjad, Eesti suurimad kultuuriorganisatsioonid. Mitte ainult pühendunud lauljad, tantsijad, muusikud, näitlejad, tehnilised- ja erialaspetsialistid, kaasaegsed teatrimajad ning vaimustav publik, vaid nad on ka Eesti kultuuri sümbolid,” sõnas Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

“Tallink on oma kolmekümne aasta pikkuse ajalooga Eesti ettevõtluse ja ettevõtlikkuse kehastus. Eesti suurima ettevõttena tunneme vastutust meie ühiskonna ees, kuid meie jaoks on see ka investeering – töötajate, klientide, koostööpartnerite vaates. Loodame, et mõlemad teatrid toovad oma kõrge kunstilise tasemega siia kultuurielamusturiste Skandinaaviast ja mujalt, et oleks jätkuvalt põhjust Eestit külastada. Lisaks loodan, et meie koostöö innustab ka teisi Eesti ettevõtteid meie kultuuri, sporti ja ühiskonda laiemalt panustama,” märkis Nõgene.

„Oleme uhked ja rõõmsad, et meil on võimalik asuda peasponsoritena toetama kohe oma 150. juubelit tähistavat Vanemuise teatrit ning hiljuti 113. hooaega ja sünnipäeva tähistanud Rahvusooperit Estonia. Loodame, et ühel päeval tähistab ka Tallink samaväärseid tähtpäevi,“ ütles Nõgene.

“Vanemuine on Tallinki ja teatri koostöö osas väga lootusrikas. Meiegi suur huvi on tutvustada Eesti kultuuri siin ja kaugemal, innustada erinevate maade kultuurihuvilisi reisima ja pakutavast meie teatrimajades osa saama. On suur rõõm, et Tallinki näol saame juurde väga tugeva partneri, kellega koos veelgi põnevamaid teatrielamusi pakkuda!” sõnas Vanemuise teatri juht Toomas Peterson.

Rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe loodab, et Tallink Grupi ja teatrite koostöö saab olema pikaajaline, sest tegu on väga tugeva ja toetava partneriga. „Meil on ääretult hea meel, et Tallink, kui hinnatuim organisatsioon omal alal, on asunud toetama Eesti kultuuri lipulaevu. See annab meile võimaluse pakkuda oma publikule veelgi paremaid ja kvaliteetsemaid teatrielamusi.“

Täna Tallinna sadamas Tallinki laeva Silja Europa pardal toimunud koostöö algust tähistaval üritusel heiskasid Aivar Mäe, Toomas Peterson ja Paavo Nõgene laevale uue signaallipu “Kultuur pardal/Culture onboard”. Signaallippude abil vahetavad laevad omavahel sõnumeid. Spetsiaalselt kujundatud signaallipp kingiti koostöö markeerimiseks ka Vanemuisele ja Estoniale.

Tallink teeb koostööd ja toetab erinevaid organisatsioone, projekte ja algatusi nii Eestis, kui ka oma teistel koduturgudel. Lisaks koostööle loodus- ja merekeskkonna hoidmisele keskendunud organisatsioonidega nagu WWF, panustab ettevõte laste- ja noorte, hariduse, spordi ja kultuurivaldkonna toetamisse ning oma koduturgude merepääste ja merehariduse edendamisse.

Tallink toetab heategevuslikke organisatsioone nagu Minu Unistuste Päev, Aitan Lapsi, ühiskondlikke projekte nagu Minu Riik ning teeb tihedat koostööd Eesti Mereakadeemiaga. Spordialaliitudest on ettevõttel suurim koostöö tenniseliiduga, samuti toetatakse Tallinnas toimuvaid rahvajookse nagu Tallink Maijooks ja Tallinna Maraton. Kultuuriüritustest on Tallink panustanud Birgitta Festivali korraldusse ning on olnud pikaajaline Jazzkaare ja PÖFF’i toetaja.

AS Tallink Grupp on juhtivaid reisijate- ja kaubaveoteenuse pakkujaid Läänemere põhjapoolsemal alal. Ettevõttele kuulub 14 laeva ning firma sõidab Tallinki ja Silja Line`i kaubamärkide all seitsmel erineval laevaliinil. AS Tallink Grupp annab tööd enam kui 7400 inimesele Eestis, Soomes, Rootsis, Lätis, Venemaal ja Saksamaal. 2018. aastal teenindas Tallink Grupp 9,8 miljonit reisijat ning vedas ligikaudu 385 000 kaubaveoühikut kaupa. Tallink Grupi aktsiad on noteeritud Tallinna börsil ning Nasdaq Helsingi börsil.

19.03.2019