Uudista

Suvelavastuse “Kirvetüü” uue hooaja etendused nüüd müügil!

Alates tänasest, 14. oktoobrist on müügil publikumenuka suvelavastuse “Kirvetüü” uue hooaja etenduste piletid. Etendused toimuvad 3. juulist 12. juulini Tartus Kammivabriku sündmuskeskuses (Teguri 28A).

Pileteid saab osta Vanemuise kodulehelt, kassadest ning Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtadest.

„Kirvetüü” jutustab väikesest setu kogukonnast, mis peale Eesti taasiseseisvumist oma jätkusuutlikkuse eest peab seisma. Sovhoos on lagunenud ja lihtne töötegemine asendunud musta äriga, mis üksikud väga rikkaks, kuid enamuse lootusetult vaeseks jätab. Elustuvad minevikuhõngulised elupildid, mille värvikasse sootsiumisse kuuluvad nii kohalik külalollike, perssekukkunud ärimees, kooperatiivpoodnik, noor õpetajanna, surma piiril balansseeriv posija kui ka alalhoidlik raamatukogutädi. Kellele elatud elu, kellele seninägematu eksootika, kellele valus sild olnust olevasse. Sest enam hullemaks minna ei saa – või saab?

„Kirvetüü“ sai Eesti Teatri Agentuuri 2017. aasta näidendivõistlusel I preemia. Ott Kiluski kirjutatud näidend räägib setu keeles 1990ndate Eesti väikeküla elanike ausa ja inimliku loo, millest ei puudu lopsakas ja kohati valus huumor. Ka näidendivõistluse žürii liikmed tõstsid esile näitemängu mõnusat huumorit, mahlakust ning apokalüptilist trööstitust.

Ain Mäeots: “Ühel hetkel naerad nii, et kõht kõveras ja järgmisel hetkel saad aru, et valus on selle kõige üle naerda. Asjad juhtuvad, kui erineva laenguga inimesed omavahel kokku puutuvad. Ja kui palju elus sõltub juhusest! Kilusk kasutab samasugust lähenemist nagu Tarantino, aga ilma teda kopeerimata. Ja see on veenev. Loodan, et suudame lavastustiimiga selle kõik ka lavale tuua ja realiseerida.”

“Kirvetüü” lavastaja ja muusikaline kujundaja on Ain Mäeots, kunstnik Iir Hermeliin, valguskujundaja Meelis Lusmägi.

Osades Andres Mähar, Mait Malmsten (Eesti Draamateater), Ott Sepp, Veiko Porkanen, Liina Tennosaar, Ain Mäeots, Margus Jaanovits, Jaanus Tepomees, Ragne Pekarev, Kaia Skoblov, Linda Kolde, Merle Jääger, Silvi Jansons, Agu Trolla, Mairo Libba, Hannes Hanimägi, Hubert Uku Prank, Ronald Mäeots ja Rauno Koorts.

Teater ei soovita lavastust alla 14-aastastele!

Lavastust esitleb METEC

14.10.2019