Uudista

Selgusid Vanemuise loomenõukogu preemiate saajad

Traditsiooniliselt iga aasta detsembris annab Vanemuise teatri loomenõukogu välja aastaauhinnad loomingulistele, tehnilistele ja administratiivtöötajatele. Auhinnaga kaasneb rahaline preemia.

Loomenõukogu draamapreemiaga tunnustati kõrge loomingulise vormi ja pühendunud töössesuhtumise eest näitlejanna Piret Laurimaad.

Muusikapreemia laureaat on tänavu Margus Kits – pikaaegse, teeneka ja meisterliku töö eest Vanemuise sümfooniaorkestri flöödirühma kontsertmeistri ja muusikuna.

Balletipreemia pälvis Georgia Tony Hyrkäs, kes on paistnud silma oma kohusetundlikuse ja töökusega, mida on ka lavalt märgata. Georgia järgib täpselt rolli dramaturgilist liini ja töötab iseseisvalt tehniliste detailidega, mis on tantsija arengu seisukohalt oluline.

Tehnilise töötaja aastapreemia sai juurdelõikaja Külli Kukk, kelle pikaajaline töökogemus, mitmekülgsed erialased oskused ning usaldusväärsus muudavad iga lavastuse ettevalmistusprotsessi sujuvaks.

Administratiivtöötaja aastapreemia vääriliseks tunnistati vanempuhastusteenindaja Ljudmila Medvedeva, kelle tööpõld on tänasel viiruseohtlikul ajal oluliselt suurem kui tavapäraselt.

Auhindade väljaandmist toetavad Tallink, Kinema, Metec, Giga ja Martell.

14.12.2020