Uudista

Selgusid aasta vanemuislased

Vanemuise teatris jagati kolleegipreemiaid. Aasta vanemuislase tiitli said draamanäitleja Lena Barbara Luhse ja personalijuht Liis Noorkõiv. 

Aasta vanemuislast valiti kaheksateistkümnendat aastat. Valimine toimus kahes kategoorias: üks laureaat valiti lavajõudude seast, teine nende hulgast, kes oma igapäevatöös lavale ei astu. Iga Vanemuise teatri töötaja sai oma arvamust avaldada salajasel hääletusel.

Vanemuise teatris teist hooaega alustav draamanäitleja Lena Barbara Luhse tõdes, et kolleegide poolt antud preemia on kõige suurem tunnustus, mille osaliseks saada: „Olen südamest tänulik.“

Personalijuht Liis Noorkõiv avaldas samuti tiitli üle siirast heameelt, ent leiab, et see tiitel ei kuulu vaid talle: „Ma soovin seda tunnustust jagada kõikide oma kolleegidega, kes on sel aastal Vanemuise teatrisse tohutult panustanud.“

Veel anti välja eriauhinnad, mille laureaadid selgusid osakonnasiseste hääletuste tulemusena.

Balletitrupi eriauhinna sai balletiartist Gus Upchurch.

Draamatrupist tunnustati näitlejat Külliki Saldret.

Teenindusalast tunnustati publikuteenindajat Kristin Hinti ning majade perenaist ja külalistemaja administraatorit Kaili Pärna.

Administratsioonist leidis tunnustust finantsjuht Tiina Lood.

Muusikaosakonnas anti välja kaks preemiat. Kategoorias „koor, solistid, kontsertmeistrid“ pälvis kolleegide tunnustuse kontsertmeister Katrin Nuume ning kategoorias „orkester, korraldusjuht ja koordinaator, dirigendid“ muusikajuht ja peadirigent Risto Joost.

Tunnustused jagunesid kaheks ka lavastusalas. Kategoorias „etendust ettevalmistav, trupijuht, peakunstnik“ tunnustati lavastusala juhti Maarja Liba ning kategoorias „etendust teenindav, inspitsiendid“ tunnustati pealavameistri abi Ken-Konrad Kermi ning heli- ja videomeistrit Andreas Kangurit.

Vanemuise teatri kolleegipreemiate jagamist toetasid Goldtime, Tartu Kaubamaja ja V Spa.

14.09.2021