Uudista

Sadamateatris esietendub Urmas Vadi „Head tüdrukud lähevad taevasse“

Laupäeval, 5. septembril esietendub Sadamateatris Urmas Vadi värskeim näidend „Head tüdrukud lähevad taevasse“ – humoorikas tõlgendus eesti kirjanduse kangelannadest. Tegemist on tänavuse teatrihooaja esimese uuslavastusega Vanemuises.

„Head tüdrukud lähevad taevasse, (teised vaatavad ise, kuidas saavad)” lavastaja ja muusikaline kujundaja on Vanemuise draamajuht Tiit Palu. Lavastuse kunstnik on Silver Vahtre, kostüümikunstnik Reet Aus, valguskunstnik Margus Vaigur (Endla Teater) ning lavalise liikumise on seadnud Impeerium Onassis.
Osades: Kärt Tammjärv, Piret Laurimaa, Piret Rauk (Kuressaare Linnateater) ja Raivo E. Tamm.

„Eesti kirjanduses on legendiks saanud naisi palju vähem kui mehi, kuid see-eest on nad tugevad, hästi vaistudega varustatud, elutargemad ja siiski kurvema saatusega kui mehed. Muidugi on enamuse kirjandusest loonud mehed. Mõni neist pole pika loomeelu jooksul leidnudki seda meelekindlust, et naisele uurivalt otsa vaadata. Seda kõrgemalt tuleb hinnata Tammsaare, Gailiti, Kitzbergi, Vilde, Lutsu ja Smuuli loomingut. Selle lavastuse ja näidendi algideeks oli anda eesti kirjanduse kangelannadele oma hääl, tuua nad tekstist välja, anda neile kätte tänapäev,“ selgitab Tiit Palu, kelle ärgitusel Urmas Vadi seda näidendit mullu sügisel kirjutama hakkas.

Näidendis „Head tüdrukud lähevad taevasse“ saavad uue hingamise ja sõnumi „Kevade“ Raja Teele, „Libahundi” Tiina, Polkovniku lesk ja veel mitu tuntud eesti kirjanduse arhetüüpset kangelannat.
Saab kuulda ja näha, mis nendega vahepeal juhtunud on ja mida nad tänasest elust arvavad.

Vaata pilte siit: https://www.vanemuine.ee/repertuaar/head-tudrukud-lahevad-taevasse/

04.09.2015