Uudista

Sadamateatris esietendub Oskar Lutsu draama “Laul õnnest”

Sel laupäeval, 8. veebruaril kell 19 esietendub Sadamateatris Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli 29. lennu bakalaureuselavastus “Laul õnnest”.

„Laul õnnest” on Oskar Lutsu 1913. aastal kirjutatud ja 1915. aastal esmakordselt Vanemuises lavale toodud draama, mis ligemale sajaks aastaks on vajunud unustuse hõlma. Realistlike jutustuste ja naljamängudega debüteerinud Luts otsis selles näitemängus teistsugust poeetikat, põimides külarealismi toonase uusromantismi mõjudega.

Üks tahab linna, teine tahab kodurahu, keegi tahab armastust, keegi teine tahab ka armastust, noh, nagu ikka kombeks, ja õnne, kui oleks, palun, võimalik, kohe ja palju, kui see liiga palju tüli ei tee.

Võib-olla on orelit lihtsam ehitada kui õnne.

Lavastaja on Elise Metsanurk (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli 29. lend), juhendaja Merle Karusoo, lavastusdramaturg Priit Põldma (NUKU teater), kunstnik Kaspar Jancis, helikujundaja Martin Kork (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli 29. lend) ja valguskujundaja Tõnu Eimra.

Osades: Ekke Märten Hekles, Maarja Johanna Mägi, Kristiin Räägel, Ken Rüütel ja Martin Kork (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli 29. lend) ning Külliki Saldre ja Marika Barabanštšikova.

Lavastus valmib koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga.

Lavastuse valmimisele aitab kaasa Euroopa Regionaalarengu Fond (projekt EMTASTRA)

04.02.2020