Uudista

Sadamateatris esietendub Martin Alguse draama “Midagi tõelist”

Sel reedel, 9. novembril kell 19 esietendub Sadamateatris Martin Alguse draama “Midagi tõelist”, lavastaja on Andres Noormets.

Lugu pornosõltuvuses vaevlevast Leost, kes otsustab internetist välja tulla ja kellegagi päriselt kohtuda, et lõpuks ometi midagi tõelist tunda – see pealtnäha lihtne soov juhib aga mehe karmi väljapressimise küüsi. Keskealise abielumehe ja kahe lapse isa maailm lendab nüüd pea peale, algab võitlus elu eest. Näidend vaatleb läbi kahe mehe pingelise vastasseisu laiemalt hetkel maailmas toimuvat, kus reaalsus vahel üsnagi ebareaalsena paistab.

Eesti ühe viljakama ja auhinnatuma dramaturgi Martin Alguse esimene näidend Vanemuise laval uurib erinevate inimlike ihade kujunemist, neist sõltumist ja neist põhjustatud tagajärgi.

Algus sai näidendi kirjutamiseks inspiratsiooni tõsielust. “Sain esialgse tõuke kirjutamiseks, kui kuulsin ühest väljapressimisskeemist. Sain kohe aru, et saan selle skeemi ümber punuda suurema maailma, lisades sellele teisi tõsielulisi ja olulisi teemasid. Nii et tõuge tuli selgelt elust enesest, tegelased ja tegevus on muidugi välja mõeldud.
Mind huvitab rohkem see, et kui me veedame oma elus järjest kauem aega virtuaalseisundis, siis mida see meiega ajapikku teeb? Totaalne ekraanistumine ei aita kindlasti ei iseenda siseilma ega ka ümbritseva välisilmaga adekvaatses kontaktis olemisele kaasa. Ja reaalsusest täiesti võõrdunud massiga on lihtne manipuleerida, neid on lihtne nii rõõmustada kui hirmutada. 

Lavastaja, lavakunstnik Andres Noormets (Ugala), helikujundajad Andres Noormets (Ugala) ja Hans Noormets, kostüümikunstnik Maarja Viiding, fotokunstnik Maris Savik, valguskujundaja Jaanus Moor.

Osades Riho Kütsar ja Veiko Porkanen.
Esietendusele eelneb Martin Alguse romaani „Midagi tõelist“ raamatuesitlus. Kohal on autor Martin Algus ning näidendi lavastaja Andres Noormets. Esitlus toimub Tasku keskuse Rahva Raamatus algusega kl 17.00. Esitlusele on oodatud kõik huvilised.

Lavastuse lehele

06.11.2018