Uudista

Riiklikele kultuuripreemiatele on esitatud neli vanemuislast

Kolmele kultuuripreemiale pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest esitati kokku 37 ning viiele aastapreemiale 2021. aastal avalikkuseni jõudnud väljapaistvate tööde eest 34 kandidaati.

„Preemiatele esitatud paistavad vaieldamatult silma enda aastatepikkuse valdkondliku elutööga, eeskujuga uutele põlvkondadele või möödunud aastal loodu ja saavutatuga. Tänan südamest kõiki, kes tõid esile Eesti kultuuri ja sporti märkimisväärselt panustanud inimesi – komisjonini jõudis palju väärikaid ja olulisi kandidaate,“ rääkis kultuuriminister Tiit Terik.

Vanemuise teatrist on kandidaadid preemiale pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest teatri balletijuht, balletiartist, lavastaja ja koreograaf Mare Tommingas ning balletiartist ja tantsupedagoog Elena Poznjak-Kõlar.

Vanemuislastest kandidaadid kultuuri aastapreemiale on Külliki Saldre Niskamäe vanaperenaise osatäitmise eest lavastuses „Niskamäe naised“ ning Vanemuise teatri muusikajuht ja peadirigent Risto Joost lavastuste „Idomeneo“ ja „Don Giovanni“ ettevalmistuse ja dirigenditöö eest.

Eesti Vabariigi kultuuripreemiate laureaadid selguvad veebruarikuus.

Riiklike kultuuripreemiate määramise otsustab valitsus komisjoni ettepaneku alusel. Kultuuripreemiate komisjoni kuuluvad kultuuriminister Tiit Terik, Maria Arusoo, Luule Epner, Tõnis Kahu, Katrin Koov, Tiina Lokk-Tramberg, Toomas Luhats, Iris Oja, Peeter Pere, Johanna Ross, Jaanus Samma, Triin Soone ning Triinu Tamm.

Tutvu kõikide kandidaatidega.

18.01.2022