Uudista

Reedel esietendub Sadamateatris draama “Kaalud”

Sel reedel, 28. augustil kell 19 esietendub Sadamateatris Jevgeni Griškovetsi draama “Kaalud”, mille lavastab Tiit Palu.

Neli eri vanuses meest istuvad haigla sünnitusosakonna ooteruumis ja räägivad. Elust, tööst, naistest, õnnest, tähtkujudest. Kolm neist on mitmekordsed isad, üks aga esmakordselt isaks saamas. See, et kõik nad valmistuvad hetkel uue ilmakodaniku sündimise imeks, muudab mehed tavalisest emotsionaalsemaks, kirglikumaks ja haavatavamaks. See on läbinisti helge lugu, mis tuletab meelde, et valdav enamik inimestest on ilusad ja head.

Kaasaja Venemaal superstaariks tõusnud dramaturg, romaanikirjanik, näitleja ja stsenarist Jevgeni Griškovetsi monolavastused ja sooloõhtud koguvad publikut mitmetuhandelistes kontserdisaalides. Õige sageli ka Eestis, kus viimaste aastate jooksul on lavale jõudnud mitu tema näidendit. „Kaalud” on üks tema uuemaid teoseid, mis jõudis Moskva Kunstiteatris publiku ette 2017. aastal ning nüüd esmakordselt ka Eestis.

“Kaalud” on tõlkinud Sven Karja, lavastaja ja muusikaline kujundaja on Tiit Palu, kunstnik Maarja Meeru, valguskujundaja Andres Sarv.

Laval on Külliki Saldre, Margus Jaanovits, Riho Kütsar, Hannes Kaljujärv ja Reimo Sagor.

26.08.2020