Uudista

Piret Laurimaa sai Raadioteatri näitlejapreemia

Raadioteater tunnustas näitlejapreemiaga Vanemuise teatri draamanäitlejat Piret Laurimaad, kes on andnud oma hääle vaimukatele rollidele kuuldemängus „Lõvi“, aga ka mitmetele teistele kuuldemängudele.
Piret Laurimaa senine rolliteekond Raadioteatris on järjepidev tööprotsess hääle kui hinge peegliga, oskus leida ja hoida hääles tundlikkuse ja huumori elutervet tasakaalu.
x
Raadioteater tõstab näitlejapreemiaga esile Piret Laurimaa värvikat ja mitmehäälset rolligaleriid kuuldemängus „Lõvi“. Martin Alguse novellil põhineva ja Andres Noormetsa lavastatud kuuldemängus andis Piret Laurimaa hääle paljudele tegelastele: konstaabel Pärlini naine, politseidispetšer, sekretär Helvi, mustlastüdruk, mutike tänavalt, linnapea Sirje Haan, ökonomist Saarniidu naine.
x
Piret Laurimaa on Raadioteatriga koostööd teinud juba aastast 1994, preemia on tunnustus ka tema varasematele töödele: osatäitmistele kuuldemängudes „Mitte minu eluajal“, „Valejänes“, „Toomas Nipernaadi talv“, „Palju õnne argipäevaks!“, „Rudolf Allaberdi testament“ ja „Klarissa kirjad“. Piret Laurimaa on isikupäraseid monolooge ja mõttemaailma jaganud ka saates „Sõna on laval“.
x
Raadioteatri näitlejapreemia anti esmakordselt välja 1998. aastal. Preemia eesmärk on jäädvustada kuuldemängude pikka traditsiooni eesti kultuuris ja väärtustada avalikkuse silmis näitlejate tööd kunstilise sõnaga raadios.
x
Piret Laurimaa Raadioteatri rollidega saab tutvuda Raadioteatri lehel.
12.04.2022