Uudista

Pekingi Tantsuteater annab Vanemuise teatris kaks külalisetendust

Rahvusvahelise tantsupäeva tähistamiseks annab 26. ja 27. aprillil kell 19 Vanemuise suures majas külalisetendusi omapärase tantsukeelega Pekingi Tantsuteater. Lavale astutakse lühilavastustega “Farewell Shadows”, “Poison 1” ja “Nightingale and Rose”.

BDT (Beijing Dance Theatre) balletitrupp on kindlasti üks avatumaid ja omanäolisemaid Hiinas. Trupi kunstiline juht ja koreograaf Wang Yuanyuan on õppinud Pekingi tantsuakadeemias ja hiljem seal ka pedagoogina töötanud. Tema kui koreograafi maailmapilti avardasid õpingud USA erinevates kaunite kunstide koolides Californias ja Los Angeleses.

2008 loodud trupp BDT paistis koheselt silma erilise tantsukeele, visuaalsete lahenduste ja erilise muusikavalikuga. Wang Yuanyuani lavastused ühendavad endas hiina kultuuri sügavaid juuri ja tänapäeva, mis läbi eriliselt tunnetusliku tantsutehnika kannavad suuremõõtmelist üldinimlikku tähendust.Trupi iga-aastased turneed Lääne-Euroopas ja Ameerikas on alati leidnud erakordselt positiivset vastukaja ja imetlust.

Pekingi Tantsuteater annab külalisetendusi 24. – 29. aprillini ka Lätis ja Jõhvis.

2018. aasta sügisel jõuab Vanemuise suure maja laval esietenduseni Tõnu Kõrvitsa muusikateos koorile ja keelpillidele „Lageda laulud”, millele loob originaalkoreograafia ja kujunduse Wang Yuanyuan.

19.04.2017