Uudista

Olga Makina näitus portreteerib küpse naise väärtust

Vanemuise teatri suure maja publikugaleriis saab teatripublik hooaja lõpuni nautida fotograafi Olga Makina näitust „Aeg“, mis portreteerib küpse naise väärtust. Fotonäituse jaoks pildistati üles ka Vanemuise teatri naisnäitlejaid ja -artiste. 

Näitus põhineb Tiina Ristimetsa ja Olga Makina raamatu „Aeg. Teekond nimega Naine“ fotodel. Publikugalerii seintel näeb näitlejate Liina Orlova-Hermaküla ja Merle Palmiste, kunstnik Aili Vindi, tantsupedagoog Marika Hansoni ning psühholoog Riina Vartsi portreesid.

Spetsiaalselt Vanemuise näituse jaoks jäädvustati mitme Vanemuise teatri naisnäitleja ja -artisti portreed. Näitusel näeb kauaaegse balletisolisti ja -pedagoogi Elena Poznjak-Kõlari, draamanäitlejate Külliki Saldre, Piret Laurimaa, Marika Barabanštšikova, ooperisolistide Karmen Puisi ja Merle Jalaka, pianist Piia Paemurru ning tantsuõpetaja ja koreograafi Marika Aidla portreefotosid.

„Läbi kaamera lubasid need naised meid oma mõttemaailma, jagades elukogemusi ja teadmisi ajaga seotud muutustest. Kuidas vanemaks saades väliste ja sisemiste muutustega rahumeelselt ja õnnelikult hakkama saada, sellest saab aja möödudes kandev mõte,“ rääkis fotograaf Olga Makina.

Fotograafi hinnangul on need naised inspiratsiooniks, et väärikas kulgemine ajas on vaatamata kõigele rõõmus ja põnev protsess.

Näituse „Aeg“ autor on fotograaf Olga Makina, meigikunstnik Gerda Miller. Fotod on lõuendile pannud Tarmo Rämmi (Digifoto). Näituse teostamist toetas LHV.

Näituse „Aeg“ avamine Vanemuise teatri suures majas 15.09.2023 / fotod: Virge Ratasepp

Vanemuise teatri peakunstnik Maarja Meeru.

Fotograaf Olga Makina.

Fotograaf Olga Makina ning Piia Paemurru, Karmen Puis ja Merle Jalakas.

 

16.09.2023