Uudista

Muusikal „Hüljatud“ naaseb viieks etenduseks lavale

2017. aastal esmakordselt Vanemuise teatrilaval mängitud „Hüljatud“ naaseb pärast mängupuhkust viie etendusega publiku ette. Victor Hugo romaanil põhinev muusikal on laval 18. ja 19. ning 23., 24., ja 25. novembril.

„Hüljatud“ jutustab 19. sajandi Prantsusmaa taustal kaasahaarava loo purunenud unistustest, vastamata armastusest, kirest, ohvrite toomisest ja lunastusest.

Lavalugu räägib endisest kurjategijast Jean Valjeanist, kes rikub pärast sunnitöölt vabanemist seadust, mistõttu jälitab teda aastakümneid halastamatu politseinik Javert. Kui Valjean nõustub tehasetöölise Fantine’i väikese tütre Cosette’i enda hoole alla võtma, muutub nende elu igaveseks.

Jean Valjeani rollis laulab Mikk Saar, Javertina on laval Tamar Nugis (RO Estonia), Fantine rollis Nele-Liis Vaiksoo, Cosette’ina laval Liisa Pajusaar. Teistes rollides Kaarel Targo (Must Kast), Kärt Anton, Rasmus Kull, Helen Hansberg, Lauri Liiv jt. Lavastuses teevad kaasa Vanemuise ooperikoor ja sümfooniaorkester.

Lavastaja on Samuel Harjanne, kes on Vanemuise teatrilavale toonud ka muusikali „Nunnad hoos“. Kunstnikutöö on teinud Karmo Mende. Muusikajuht on Martin Sildos, dirigendipuldis sel hooajal Taavi Kull. Koreograaf on Gunilla Olsson Rootsist ning valguskunstnik Petri Tuhkanen Soomest.

Muusikali „Les Misérables“ litsents kuulub Music Theatre Internationalile (MTI) koostöös CAMERON MACKINTOSH LTD-ga.

13.11.2023