Uudista

Muusikal “Hüljatud” on jõudnud läbimängudeni laval

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Kuigi “Hüljatute” esietenduseni on jäänud veel poolteist nädalat, on lavaproovidega jõutud nii kaugele, et eile õhtune läbimäng toimus juba kostüümide ja grimmiga.

Rohkem kui 70 miljonit vaatajat kogunud lavateos, mida on esitatud paljudes riikides ja paljudes keeltes, püstitab endiselt kassarekordeid üle maailma. Londoni lavastust on vahetpidamata mängitud alates 1985. aasta oktoobrist. Seega on tegemist kõige staažikama muusikaliga West Endi lavadel ja maailmas staažilt teise muusikaliga lavateose „The Fantasticks“ Off-Broadwayl etendatud algversiooni järel.

Eestis mängiti „Hüljatuid“ esimest korda 1. novembril 2001 Tallinna linnahallis. Lavastaja oli toona Georg Malvius, muusikajuht Erki Pehk, kunstnik Ellen Cairns, valguskunstnik Palle Palme, koreograaf Jüri Nael. Osades Jassi Zahharov, Marko Matvere, Kare Kauks, Koit Toome, Maria Listra, Hanna-Liina Võsa, Sepo Seeman, Anne Reemann jt.

16 aastat hiljem näeb laval taas neid armastatud lauljaid: Maria Listra on 2017. aastal täiskasvanud Cosette’i rollis; Marko Matvere on Javert, Lauri Liiv on Monsieur Thénardier, Koit Toome on Jean Valjean, Kaire Vilgats on Madame Thénardier, Ele Millistfer on Fantine. Ka lavastaja Samuel Harjanne on „Hüljatute“ keskel üles kasvanud – ta on mänginud nii Gavroche’I kui Enjolras’d.

Sellised hitid nagu „I Dreamed A Dream“, „Bring Him Home“, „One Day More“ ja „On My Own“ teevad „Hüljatutest“ muusikalide absoluutse tipu. „Hüljatud“ on võitnud mitmeid olulisi teatriauhindu, teiste seas parima muusikali Tony auhinna ja Grammy.

“Hüljatute” laulutekstide autor on Alain Boublil, muusika autor Claude-Michel Schönberg, lavastaja on Samuel Harjanne (Soome), muusikajuht Martin Sildos, kunstnik Karmo Mende, koreograaf Gunilla Olsson Karlsson (Rootsi), valguskunstnik Petri Tuhkanen (Soome).

Tekstid on eesti keelde tõlkinud Kirke Kangro, Villu Kangur, Tõnu Oja ja Leelo Tungal.

16.11.2017