Uudista

Margus Jaanovits pälvis hotelli London stipendiumi

Vanemuise teatri draamanäitleja Margus Jaanovits pälvis neljatärnihotelli London stipendiumi ning sõidab selle toel end täiendama Euroopa teatripealinna Londonisse.

Vanemuise draamajuht Tiit Palu: “Margus Jaanovits on Vanemuise raudvara, kes on tugev kõigis žanrites. Seekordse stipendiaadi valiku puhul oli otsustav kolleegide hääl. Seega on tegemist tunnustusega suurepärasele näitlejale ja partnerile.”

Stipendiumi andsid eile hilisõhtul üle hotelli London juhatuse esimees Verni Loodmaa ja Vanemuise teatrijuht Toomas Peterson peale suvelavastuse “Julie ja tähed“ esietendust, kus Jaanovits mängib akadeemik Carl Friedrich Tenneri rolli.

Margus Jaanovits töötab Vanemuise teatris aastast 1994, mille jooksul on näitleja teinud üle 60 rolli, lisaks mänginud telelavastustes ja –seriaalides. Vanemuises saab teda lähipäevil näha suvelavastuses “Julie ja tähed”. Hooaja jooksul veel lavastustes “Arkaadia” (lavastaja Ain Mäeots, 2015), “Üritus” (lavastaja Uku Uusberg, 2015), “Suluseis” (lavastaja Andres Noormets, 2016) ning “Laineid murdes” (lavastaja Tiit Palu, 2017).

Hotell London asutas aprillis 2009 Tartu Kultuurkapitali juurde omanimelise sihtkapitali, millest makstava stipendium toetab igal aastal Vanemuise draamanäitlejate sõitmist õppereisile Londonisse.

“Oleme huviga jälginud aastate jooksul vanemuislaste tegemisi ja on erakordselt hea meel, et üheksas hotelli London stipendium läheb inimesele, kelle panus on olnud läbi kogu selle aja väga mitmekülgne ja märgiline – seda nii teatri kui selle kollektiivi jaoks,” sõnad Verni Loodmaa.

Eelmisel aastal pälvisid stipendiumi Linda Kolde ja Tanel Jonas. Varasemate aastate laureaadid on Jüri Lumiste, Ott Sepp, Merle Jääger, Külliki Saldre, Karol Kuntsel ja Maria Soomets.

 

11.08.2016