Uudista

Maestro Paul Mägi meistrikursuste lõppkontsert Tartu Jaani kirikus

Sel reedel, 4. mail algusega kell 18 toimub Tartu Jaani kirikus maestro Paul Mägi meistrikursuste lõppkontsert.
Kavas on Ludwig van Beethoveni Sümfoonia nr 7 A-duur, op. 92 ning Dmitri Šostakovitši Sümfoonia nr 1 f-moll, op. 10.

Vanemuise Sümfooniaorkestrit juhatavad meistrikursustel osalenud dirigendid Clemens Mohr, Reto Schärli, Davide Perniceni ja Edmar Tuul.

Meistrikursusete korraldajad on Dirigentenforum des Deutschen Musikrates ja Teater Vanemuine.

Saksa Muusikanõukogu dirigentidefoorum (Dirigentenforum des Deutschen Musikrates) on dirigentide järelkasvu toetamiseks mõeldud Saksa Muusikanõukogu avatud rahvuslik programm. Selle eesmärgiks on toetada andekate noorte dirigentide arengut, korraldades orkestriga dirigeerimiskursusi mentorite juhendamisel ning valmistadesneid ette hilisemateks vastutusrikasteks ülesanneteks Saksa jarahvusvahelises muusikaelus.

Aastaks 2024, kui Tartu kandideerib Euroopa kultuuripealinnaks, on linna kõige vanemasse säilinud kontserdipaika Jaani kirikusse plaan ehitada Eestis unikaalse kõla ja häälestusega barokkorel. Meistrikursuse lõppkontserdil kuulutab maestro Paul Mägi, kes on ühtlasi tulevase barokkoreli patroon, välja Tartu Kultuurkapitali sihtotstarbelise toetuste kogumise fondi uue oreli ehitamiseks. Tartu Jaani kirik on Euroopa haruldane arhitektuuripärand, mille orel hävines 1944. aastal. Fondi asutamisega alustatakse taas Eestis ainulaadse kultuuriväärtuse loomist.

Maestro Paul Mägi sõnul on Jaani kirik üks olulisemaid turismiobjekte ja kontserdipaiku Tartus. „Uus barokkorel elavdab siinset rahvusvahelist muusikaelu ja toob Tartusse maailmakuulsaid organiste, vanamuusikafestivale, meistrikursuseid ning koos Pauluse kiriku romantilis-sümfoonilise oreliga tõstab Tartu Euroopa linnade väärtorelite kaardile,“ ütleb Mägi ja lisab, et barokkoreli valmisehitamine on suurepärane võimalus tänasel põlvkonnal kirjutada end ajalukku.

„See on võimalus jäädvustada oma panus ja lisada väärtust juba olemasolevale ajaloolisele ning unikaalsele terrakotaskulptuuridega kirikule, kinkides Tartu Jaani kirikule barokkorel“ sõnab maestro Paul Mägi.

30.04.2018