Uudista

Laupäeval toimub Vanemuise väikeses majas noorte koreograafide õhtu „Avarus/Open Space“

Laupäeval, 5. mail kell 19 esitavad Vanemuise väikeses majas oma loomingut noored koreograafid Vanemuisest, Rahvusooperist Estonia, Viljandi Kultuuriakdeemiast ja Tallinna Ülikooli koreograafia õppetoolist.

Enamus neist on professionaalse balleti- või eriharidusega tantsijad. Tantsijad, kes oma igapäeva töös peavad väljendama võõrast teksti, suruma end teiste poolt seatud raamidesse olenemata sellest, kas koreograafia või muusika on neile loomuomaselt vastuvõetav või mitte. Sellel õhtul Vanemuise väikeses majas on neil vaba voli näidata isikupäraseid valikuid.

Noorte koreograafide õhtu otsib vastuseid küsimustele: Kas koreograafia loomisel on oluline eriharidus või piisab andest, mida ei saa ühegi diplomiga? Kas tänapäeva tantsuteatris on muusika, rütm ja helikujundus kehakeelele partneriteks või hoopis impulsiks? Või on kõik üksteisest sõltumatud?
Kuidas koreograafide mõtteline vorm tantsijateni jõuab – kas läbi välise, abstraktse tunnetuse või sisemisest tõukejõust ajendatuna?
Mis on need teemad, mis ajendavad tantsule pühendunud inimest looma oma maailma ja seda ka teistega jagama?

Vanemuise balletijuht Mare Tommingas: „Loodame näha uusi särava mõtteviisiga lavastajaid, kes mitte ainult tantsijaid ei sütita vaid leiavad üles selle miski, mis puudutab ka publikut saalis.“

Õhtu koreograafid on Georgia Giboin, Hayley Blackburn, Jack Traylen, Matthieu Quincy, Emily Ward, Matthew Jordan Vanemuisest, Triinu Upkin Rahvusooperist Estonia, Anita Kurõljova Viljandi Kultuuriakadeemiast, Marta Jamsja, Liise-Marie Valgi ning Helin Jürmann Tallinna Ülikoolist.

Ürituse kava ja täpsema info leiab Vanemuise kodulehelt ja Facebooki üritusest.

03.05.2018