Uudista

Laupäeval toimub Vanemuise teatri- ja kontserdimajas traditsiooniline aastalõpuball

Traditsiooniline aastalõpuball toimub ka sel aastal 30. detsembril algusega kell 19 Vanemuise suures majas ja kontserdimajas. Õhtu perenaine ja peremees on Piret Laurimaa ja Margus Jaanovits.

Tänavu on balli programmis palju artiste, kes on suuremal või vähemal määral seotud Vanemuise teatriga.

Kontserdimaja laval astuvad üles ansambel Swingers, solistid Birgit Sarrap ja Mikk Saar ning Big Band Tartu koos Sofia Rubinaga. Tantsuks mängib Vanemuise sümfooniaorkester dirigent Taavi Kulli juhatusel.

Shakespeare`i kohvikus musitseerivad Carine Jessica Kostla ja Lauri Lehtsaar ning tõeline balli-veteran, Vanemuise balletiartistide bänd Läbi Linna.

Öökontserdi annab suure maja laval Valter Soosalu ja Põhja Konn, keda Tartus väga harva esinemas näeb.

Vanemuise teatri suure maja laval saab kogu õhtu jooksul vaadata suursuguseid etteasteid Vanemuise draamatrupilt, balletitrupilt ja muusikatrupilt.

Õhtut alustavad balletiartistid „Kuldse klassikaga“, milles Mare Tommingas on lavale seadnud kuulsad ja imekaunid numbrid balletidest „Uinuv kaunitar“, „Luikede järv“, „Nukuhaldjas“. Esitavad Amy Bowring, Alexandra Foyen, Laura Quin, Jacob Casey, Emily Ward, Matteo Tonolo, Gerardo Avelar, Giorgi Koridze, Maria Engel, Raminta Rudzionyte, Lawrence Massie  ja Alexander Drew.

Vanemuise muusikatrupp kannab sel aastal ette teoseid, mis on tähendusrikkad ja olulised artistidele endile. Avatakse natuke nii teose kui iseenda tausta, et tekitada silda solisti ja publiku vahel. Kuuleb estraadiklassikat Eestist ja Ameerikast, ooperit ja operetti. „Sädeleva serenaadi“ lavastaja on Tanel Jonas, muusikajuht Taavi Kull, osalevad Simo Breede, Rasmus Kull, Merle Jalakas, Karmen Puis, Märt Jakobson, Valentina Kremen, Jaan Willem Sibul ja Pirjo Jonas.

Draamatrupi etendus annab meelelahutusliku alguse Eesti Vabariigi sünnipäevapidustusteks. Etteaste „Sajandi moepärlid“ lavastaja on Tiit Palu, laval on Karl Laumets, Kärt Tammjärv, Marian Heinat, Jaanus Tepomees, Piret Laurimaa ja Margus Jaanovits

Avatud on lastetuba. Kogu õhtu vältel on võimalik erinevatelt ekraanidelt jälgida Vanemuise teatrisaali programmi.

Vanemuise teater soovib kõigile ilusat aastalõppu ja meeldejäävaid kohtumisi teatris aastal 2018!

28.12.2017