Uudista

Laupäeval esietendub Vanemuises Tiit Palu komöödia “Tere, kallis!”

Sel laupäeval, 21. septembril kell 19 esietendub Vanemuise väikeses majas Tiit Palu lüüriline komöödia “Tere, kallis!”.

Pille ja Viktor on väga korralikud inimesed. Nad teevad kõvasti tööd ja peavad lugu puhkusest. Nad on teineteisega harjunud ega mäletagi enam hästi, mis neid kokku sundis. Kas selleks võis olla armastus?

Ühel reede õhtul, mil nad on maailma eest oma koju varjunud, saabuvad ootamatud külalised. Kohe saab selgeks, et rahulik ja vaikne nädalavahetus on põhjalikult rikutud. Külalisteks on Viktori kaksikõde Mari ja tema värske peigmees Peeter, kes on äsja saabunud ümbermaailmareisilt. Selgub, et maailm on suur ja huvitav ja armastus siiski olemas.

Elu võib olla raske ja kerge, igav ja huvitav, ilus ja kole. Igaüks saab teha oma valiku. Hea, kui keegi annab õigel hetkel vajaliku müksu.

“Mulle on lähedane naer läbi pisarate, lood, kus on naeru, aga ka melanhooliat ja kurbust. Mulle meeldib selline sissepoole muigamise teater. Mind ei huvita niipalju

see, mis juhtub, kui see, mida räägitakse ja kuidas mõeldakse. Ja ma otsin sellist helget ja kerget olemist, kus kannad pole kogu aeg maas ning öeldud sõna ja tegevus on pisut nihkes,” lisab lavastaja Tiit Palu.

Lavastuse “Tere, kallis!” kunstnik on Eugen Tamberg ja valguskujundaja Imbi Mälk.

Osades: Maria Annus, Katrin Pärn, Robert Annus, Karol Kuntsel.

Lisainfo:
Kertu Tombak
Vanemuise kommunikatsioonijuht
+372 534 573 59
kertu@vanemuine.ee
www.vanemuine.ee

17.09.2019