Uudista

Laupäeval esietendub Vanemuise väikeses majas komöödia “Elamise reeglid”

3. novembril kell 19 esietendub Vanemuise väikeses majas Tiit Palu lavastatud komöödia “Elamise reeglid”.

Võib olla üsna kindel, et kui komöödia läheb lahti pereringis, kus plaanitakse õdusat jõuluõhtut, siis untsu läheb kõik, mis untsu minna saab. Head uudised, mida on kavas pereliikmetega jagada, ei osutugi nii imelisteks, suhted muutuvad pingelisteks, piduroad ei kuku välja piisavalt hõrgud, jõulustress alustab oma laastamistööd.

Ent tegu pole pelgalt iroonilise jõulukomöödiga, milletaolisi varemgi nähtud nii teatrilavadel kui kinolinadel. Õieti on briti noore dramaturgi Sam Holcrofti 2015. aastal Londoni Rahvusteatris esietendunud naljamäng üks originaalsemaid näitemänge, mis kunagi maailmas kirja pandud.

“Bioloogist näitekirjanik on vaadelnud elu lahtiste silmadega ning kirjutanud teravmeelse ja naljaka näidendi meid juhtivatest käitusmismustritest, millest on raske vabaneda. Vanasõna ütleb: igaühel oma pill, sellel mängib… Sellest, mis siis juhtub, kui igaühel on elamiseks oma reegel, see lavastus räägibki,” sõnab lavastaja Tiit Palu.

“Elamise reeglid” on tõlkinud Kalle Hein, lavastaja ja muusikaline kujundaja on Tiit Palu, kunstnik Silver Vahtre.

Osades on Külliki Saldre, Piret Laurimaa, Kärt Tammjärv, Karol Kuntsel, Priit Strandberg, Peeter Volkonski, Nora Liis Palu või Lauren Aunpuu.

 

30.10.2018