Uudista

Laupäeval esietendub Sadamateatris Mart Kadastiku näidend “Head inimesed”

Laupäeval, 21. novembril kell 19 esietendub Sadamateatris Mart Kadastiku näidend “Head inimesed”, mille toob lavale Ain Mäeots.

Mida teeksid sina, kui saaksid teada, mis tulevikus juhtuma hakkab? Kuidas ja mille nimel hakkaksid elama ja kas see elu, mida sa siis elama hakkaksid, oleks sinu päris elu või oleks see üks suur ja lõputu kohanemine? Need küsimused ei ole mitte abstraktselt filosoofilised, vaid täiesti konkreetsed ja elulised.

Lavastaja Ain Mäeots: „Mart Kadastiku näidend on vaade hulludele üleminekuaegadele läbi keskmise eesti mehe. See, mis temaga selles näidendis juhtub, on mõnikord pööraselt naljakas ja kohatu ning vahel hakkab temast ka väga kahju. Usun, et sellise inimesega oskab iga vaataja end samastada, olgugi, et tegevus toimub kohati kõrgetes võimukoridorides, kuhu mees pooljuhuslikult satub.“

Näidendi autor Mart Kadastik on seni eesti kirjanduspublikule tuntud kuue romaani autorina, „Head inimesed“ on Kadastiku debüüt draamakirjanikuna. Näidendi lavastaja ja muusikaline kujundaja on Ain Mäeots ning kunstnik ja valguskunstnik Kristjan Suits (Tallinna Linnateater).

Osades: Karol Kuntsel, Marika Barabanštšikova, Andres Mähar või Robert Annus, Jüri Lumiste, Külliki Saldre, Lena Barbara Luhse, Ragne Pekarev, Margus Jaanovits ning Maarja Johanna Mägi.

17.11.2020