Uudista

Lasteballett “Inetu pardipoeg” etendub Teatri Kodus

Laupäeval, 19. septembril algusega kell 12 jõuab Teatri Kodus publiku ette Vanemuise uus lasteballett „Inetu pardipoeg“. Hans Christian Anderseni muinasjutu sellest, kuidas sünnivad imed, toovad vaatajateni Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli õpilased. Koreograaf-lavastaja on Jelena Karpova, kunstnik Ain Austa ning kostüümikunstnik Külli Kukk.
„Inetu pardipoeg“ on lugu sellest, kuidas ühest munast koorus partide perre poeg, kes erines kõigist ülejäänutest – ta oli suur ja inetu, aga ühel ilusal päeval sai temast täiesti ootamatult kaunis luik. Koreograaf Jelena Karpova sõnul on ta üsna täpselt järginud Anderseni muinasjutu süžeed.
Lavastuses näeme Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli õpilasi, kelle tase on Karpova sõnul suurepärane. Sel hooajal teevad nad kaasa ka ballettides „Pähklipureja“ ja „Lumekuninganna“, ooperilavastustes „Carmen“ ja „Aida“ ning operetiõhtul „Õhtu Kálmániga“.
Etendus kestab ligikaudu 1 tund.
Teatri Kodu etendusele tulles palume kõigil kaasa võtta vahetusjalanõud. Teatri Kodus kehtib täishinnaga pääse kõigile vaatajatele (ka sülelastele). Enne etenduse algust on teatripiletiga võimalus külastada ka teatrinukkude muuseumi.

15.09.2015