Uudista

Külliki Saldre saab Eesti Vabariigi teenetemärgi

Iseseisvuspäeva eel tänab Eesti Vabariik oma teenetemärkidega inimesi, kelle töö ja tegevus on aidanud muuta Eestit paremaks, kaitstumaks, sõbralikumaks ja hoolivamaks. Teiste seas saab Valgetähe V klassi teenetemärgi Vanemuise teatri draamanäitleja Külliki Saldre.

«Soovin oma kodumaale tarkust, tarkust ja veel kord tarkust. Head haridust ja eelkõige haritust. Suuremat hoolivust ja empaatiat meie kõigi ühise parema tuleviku pärast,» lausus Külliki Saldre Tartu Postimehele antud intervjuus.

Saldre liitus Vanemuise draamatrupiga 1998. aastal, mis tähendab, et tänavu täitub tal siinses teatrielus 25 aastat. Selle aja jooksul on ta teinud enam kui 40 rolli, olnud pidevalt Vanemuise hõivatumate näitlejate ridades ja tõestanud end nii psühholoogilises draamas kui ka komöödias.

Jaanuaris pälvis Saldre Tartu teenetemärgi Tartu Täht ning mullu Eesti teatriliidu parima naispeaosa aastapreemia Niskamäe vanaperenaise rolli eest Hella Wuolijoki perekonnasaagas «Niskamäe naised».

Samuti tähistas ta 70 aasta juubelit. Eriline aasta. Suur elutöö on seljataga, aga teha tahaks muidugi veel. «Oma tööd, heal tasemel, mulle antud võimete kohaselt. Olla parem vanaema. Ja lihtsalt inimene,» nentis Saldre Tartu Postimehele.

Palju õnne, armas Külliki!

07.02.2023