Uudista

„Kolm orkestrit“ hooaja esimesel kontserdil kuuleb ooperikoori lauljate kontserti

Kontsert lükkub artistide haigestumise tõttu edasi! Uus kuupäev selgumisel.

Vanemuise teatri muusikajuhi ja peadirigendi Risto Joosti ellu kutsutud kontserdisarja “Vanemuise kolm orkestrit” käesoleva hooaja esimesel kontserdil astuvad üles Vanemuise ooperikoori lauljad, kes esitavad enda valitud südamelähedast muusikat. Kontsert toimub Heino Elleri muusikakooli Tubina saalis 3. oktoobril algusega kell 16.

Kontserdisari tutvustas eelmisel hooajal orkestri- ja ansamblimuusikale kirjutatud kuldrepertuaari, kus publiku ees said hiilata erinevad pillirühmad ja orkestrisolistid „Tänavuse sarja kontsertidel on aga võimalus kuulda kammermuusikat nii teatri ooperisolistide, ooperikoori kui ka Vanemuise sümfooniaorkestri esituses. Esitamisele tuleb nende enda valitud südamelähedane muusika,” kirjeldas muusikajuht Risto Joost.

Joosti sõnul on kontserdisarja esimesel kontserdil ooperikoor kui orkester. „Ooperikoor saab selle kontserdiga näidata laiemale avalikkusele oma muusikalist identiteeti. Huvitavaks teeb kontserdi seegi, et ooperikoor ei ole seal oma tavapärases rollis – ei ole sage näha ooperikoori artiste esitamas solistina ooperiliteratuuri kuldrepertuaari kuuluvaid soolo- ja ansamblinumbreid,“ kutsus Joost kõiki kuulama.

Ooperisolistide ja ooperikoori poolt tuleb ettekandmisele 23 muusikapala. Kavas on Vivaldi, Monteverdi, Purcell, Mozart, Schubert, Beethoven, Saint-Saëns, Päts, Puccini, Leoncavallo, Tšaikovski, Rimski-Korsakov, Strauss, Kálmán, Ernesaks, Leigh, Nicolai ja Lehár.

Teiste hulgas kõlavad aariad, duetid ja kvartetid peagi lavale jõudvast ooperist „Don Giovanni“, Vanemuise mängukavas olevast ooperist „Jevgeni Onegin“ ja varasemalt Vanemuise lavadel olnud ooperitest „Windsori lõbusad naised“ ja „Viini veri“, „Fidelio“ ning muusikalist „Mees La Manchast“.

Teise kontserdina toimub 21. oktoobril kell 19 keelpillirühma kammerkontsert „Serenaad“ ja kontserdisarja lõpetab 3. novembril kell 19 toimuv ooperisolistide, puhkpillide ja löökpillide kammerkontsert. Kõik kontserdid toimuvad Heino Elleri muusikakooli Tubina saalis.

Vaata kontserdisarja kohta lähemalt Vanemuise teatri kodulehelt.

30.09.2021