Uudista

Kahele draamanäitlejale anti üle Hotell Pallase stipendiumid

Vanemuise teatri draamanäitlejad Maarja Johanna Mägi ja Karol Kuntsel pälvisid Hotell Pallase teatristipendiumid, mis toetavad näitlejate enesetäiendamist.

Hotell Pallas stipendium kandis varasemalt Hotell Londoni stipendiumi nime. Uue nimega teatristipendiumiga jätkatakse juba 2009. aastal alguse saanud pikka ja viljakat koostööd.

„Hotell Pallas perel on siiralt hea meel, et peale mõneaastast vaheaega saime taas tunnustada meile nii armsa Vanemuise teatri draamanäitlejaid ning toetada neid enesetäiendmisel välismaal,“ sõnas OÜ Hotell Pallas juhatuse esimees Verni Loodmaa.

Tänavu anti stipendium üle kahele näitlejale – Maarja Johanna Mägile ja Karol Kuntselile. Art Hotell Pallas müügi- ja turundusjuht Reelika Tigane, hotellijuht Toomas Varek ja Vanemuise teatri draamajuht Tiit Palu andsid laureaatidele tunnustuse üle 7. mai hilisõhtul etenduse „Niskamäe naised“ järgselt, kus Mägi täitis Ilona ning Kuntsel tohtri rolli.

Karol Kuntsel on Vanemuise teatri näitleja 2010. aastast, keda on teatristipendiumiga, toonase Hotell London stipendiumiga tunnustatud ka varasemalt – aastal 2013. Vanemuise draamajuhi Tiit Palu sõnul on Kuntsel olnud juba aastaid kõige rohkem etendusi mängiv näitleja Vanemuise teatris. „Karol on avatud ja abivalmis kolleeg, kelle peale saab alati kindel olla. Karolit armastavad nii lavakaaslased, teatrisõbrad kui ka kriitikud,“ sõnas Palu.

Kogenud näitleja kõrval anti teine stipendium Maarja Johanna Mägile, kes näitleb Vanemuise teatris teist hooaega. Selle ajaga on ta osaline juba kaheksas lavastuses. „Maarja Johanna on andekas, töökas, mitmekülgne ja uudishimulik noor näitlejanna, kes lisaks teatrile on ka hinnatud filminäitleja,“ tõstis Tiit Palu esile.

OÜ Hotell Pallas juhatuse esimees Verni Loodmaa lisas, et jäävad põnevusega ootama uusi teatrielamusi nii värskete stipendiaatide kui kogu teatri draamatrupi poolt ka järgmisel hooajal ning kinnitas, et panustavad ka edaspidi draamanäitlejate enesetäiendamisse.

Stipendiumide üleandmisel õnnitleti ka varasemat stipendiaati Külliki Saldret suurepärase ja kandva rollitäitmise eest lavastuses „Niskamäe naised“.

Tartu Kultuurkapitali juurde loodud teatristipendiumi varasemad laureaadid on näitlejad Jüri Lumiste (2019), Ott Sepp (2010), Merle Jääger (2011), Külliki Saldre (2012), Karol Kuntsel (2013), Maria Soomets (2014), Linda Kolde ja Tanel Jonas (2015), Margus Jaanovits (2016), Marian Heinat (2017), Andres Mähar ja Priit Strandberg (2018). 2019. aastal anti välja eristipendium kogu Vanemuise draamatrupile, toetamaks nende teatrireisi Kreekasse.

Vaata galeriid stipendiumide üleandmisest Vanemuise teatri Facebookist.

08.05.2022