Uudista

Ilmus Vanemuise hooajakiri RAMP

Teatrihuviliste rõõmuks on trükist tulnud Vanemuise hooajakirja RAMP sügisnumber, mis toob artistide, lavastajate ja lavajõudude sümbioosis lugejani ülevaate maailmatasemel lavastustest ning mõtlemapanevad sisekaemused, emotsioonid ja lood, mis teatriga kaasas käivad. Värskeid RAMPe jagatakse teatrisõpradele juba 28. augustil toimuval avafestivalil. 

Hooajakirja kaanepildil ilutseb ooperiprimadonna Pirjo Jonas, kes avab intervjuus, kuidas üks või teine roll teda kasvatanud ja emotsionaalselt mõjutanud on. Septembris jõuab teatripublikuni Gaetano Donizetti ooper „Linda di Chamounix“, kus tal on täita nimiroll. Pirjo räägib intervjuus nii sellest kui ka mitmest teisest talle olulisest osatäitmisest.

Teatri kulissidetagust elu peegeldab seekord Kaie Uustal, Vanemuise staažikaim rekvisiitor. Kaie sõnul on tal teatris kolm isandat – lavastaja, kunstnik ja näitleja. Kuidas ta end nende vahel jagab, räägib ta juba oma loos.

Novembris esietendub Vanemuises näitekirjaniku Bertolt Brechti üks põnevamaid näidendeid, teadlase Galileo Galilei elust rääkiv „Galilei elu“. Näidendi lavastaja Karl Laumets avab intervjuus, kuidas asetub 17. sajandil elanud teadlase lugu tänapäeva.

Novembris jõuab publikuni ka Elmo Nüganeni esimene lavastajatöö Vanemuises, Wolfgang Amadeus Mozarti ooper „Don Giovanni“. See on tema teine kokkupuude Mozartiga. Intervjuus selgub, miks Mozart talle nii südamelähedane on ja milliseid mõttekäike on tekitanud „Don Giovanni“ lavastamine.

Intiimseid hetki oma elust avab lugejale kauaaegne balletisolist ja repetiitor Rufina Noor. Ta viib meid tagasi oma lapsepõlve ning räägib lapsepõlveunistuse täitumise loo.

Põhjalikus intervjuus Vanemuise teatri muusikajuhi ja peadirigendi Risto Joostiga saab lugeda tema teekonnast Vanemuisesse, Vanemuise rollist muusikamaastikul ning täitmist ootavatest ambitsioonikatest unistustest.

Intervjuu Tšehhist Tartusse tulnud lavastaja ja koreograafi Petr Zuskaga annab värske pilgu „Luikede järvele“. Lugeja saab teada, miks ta otsustas Tšaikovski muusikal põhineva tuntud balletti lavastada just uues versioonis ja milliseid mõtteid see lavastusprotsess temas tekitanud on.

Hooajakirja keskpaika jõudes kohtub teatrigurmaan aga toidugurmaanidega. Toidurubriigis jagavad retsepte lihavabadest roogadest näitlejad Saara Nüganen, Maarja Johanna Mägi, Oskar Seeman, Ken Rüütel, Lena Barbara Luhse ja Kaarel Pogga.

Lisaks saab lugeda Vanemuise teatri noortetööst ning põhjaliku ülevaate saab ka Vanemuise uue hooaja mängukavast.

RAMPi saab endale lugemiseks võtta Vanemuise mängupaikadest ja teatri kassast.

Loe uusimat hooajakirja RAMP veebis!

26.08.2021