Uudista

Ilmus kuues Vanemuise hooajakiri „Ramp“

Laupäeval, 5. septembril jõuab teatrihuvilisteni Vanemuise värske hooajakiri „Ramp“. Tänavu sügisel juba kuues number.

Ave-Marleen Rei koostatud mahukas ajakiri tutvustab põhjalikult nii vanemuislasi kui ka hooaja jooksul etenduvaid lavastusi.
Seekordne kaanepersoon on Aivar Tommingas, kes tähistab oma 60. sünnipäeva ning on üle poole oma senisest elust pühendanud Vanemuise teatrile.
Oma koosolemise ja –töötamise loo räägivad Hayley Blackburn ja Silas Stubbs – Vanemuise balleti esipaar. Noored ooperitenorid Reigo Tamm ja Rasmus Kull tõdevad intervjuus, et vaatamata omavahelisele professionaalsele konkurentsile on nende kahe kooslusest laval tekkivat löögijõudu raske ületada. Intervjuust valgustaja Imbi Mälguga saame teada, et teatris töötades oleks erinevate inimestega sujuvaks suhtlemiseks tegelikult vaja nii psühholoogipabereid kui diplomaadiharidust. Lavastaja Ain Mäeots nendib intervjuus, et lavastamine on üksildane töö, sest nähtamatu joon näitleja ja lavastaja vahel on alati olemas.
Need on vaid mõned väljavõtted tänavuse „Rambi“ lugudest. Lisaks värskele repertuaariülevaatele leiab viimastelt lehekülgedelt Vanemuise 2015/2016 hooaja mängukava.

Vanemuise hooajakiri „Ramp“ jõuab otsepostitusena kõikidesse Eesti koolidesse, samuti kõikidesse raamatukogudesse üle Eesti ning septembrikuu jooksul ligemale tuhandele Vanemuise sõbrale ka koju.
„Rampi“ saab 2 euro eest osta kõikides Vanemuise teatrimajades, samuti võetakse ajakiri levitamiseks kaasa ringreisidele üle Eesti.

03.09.2015