Uudista

Hotelli London stipendiumi pälvisid Andres Mähar ja Priit Strandberg

Vanemuise teatri näitlejad Andres Mähar ja Priit Strandberg pälvisid neljatärnihotelli London stipendiumi ning sõidavad selle toel end täiendama Euroopa teatripealinna Londonisse.

Vanemuise draamajuht Tiit Palu: “Nii Andres Mähar kui Priit Strandberg kujundavad oma teatritöödega Vanemuise draamatrupi nägu. Andres on mänginud ridamisi peaosi, viimati lavastustes “Musta pori näkku”, “Öörändurid”, “Üks mees, kaks bossi”, “Roosi nimi” ja “Faust”. Ta on suure energiaga isikupärane näitleja, kes avaneb igas rollis uuest küljest. Priit on mitmekülgne noore põlvkonna näitleja nii sõna- kui muusikateatris, lisaks huvitava ja perspektiivika dramaturgi- ja lavastajavaatega.”

Stipendiumi andsid teisipäeva hilisõhtul üle hotelli London juhatuse esimees Verni Loodmaa ja Vanemuise teatrijuht Toomas Peterson peale lavastuse “Roosi nimi“ etendust, kus mõlemad näitlejad kaasa teevad.

Andres Mähar on Vanemuise teatris töötanud aastatel 2000-2006 ning uuesti aastast 2011. Vanemuise uuel hooajal teeb ta kaasa lavastustes “Kaunitar ja Koletis” (lavastaja Georg Malvius, 2018), “Kaukaasia kriidiring” (lavastaja Tiit Palu, 2019), “Viini veri” (lavastaja Giorgio Madia, 2018), “Faust” (lavastaja Hendrik Toompere, 2018), “Mamma Mia!” (lavastaja Ain Mäeots, 2016).11

Priit Strandberg töötab Vanemuise teatris aastast 2012. Uuel hooajal teeb ta kaasa lavastustes “Elamise reeglid” (lavastaja Tiit Palu, 2018), “Julm mõrvar Hasse Karlsson paljastab tõe naise kohta, kes külmus surnuks raudteesillal” (lavastaja Tanel Jonas, 2019), “Naiste kool” (lavastaja Priit Strandberg, 2019) “Faust” (lavastaja Hendrik Toompere, 2018), Beatrice” (lavastaja Ain Mäeots, 2017), “Lapsepõlvebänd” (lavastaja Andres Noormets, 2017), “Mamma Mia!” (lavastaja Ain Mäeots, 2016), Lotte Unenäomaailmas” (lavastaja Tanel Jonas, 2015), „Meie oma tõde, meie oma õigus“ (lavastaja Tanel Jonas, 2015), “Reigi õpetaja” (lavastaja Roman Baskin, 2014).

Hotell London asutas aprillis 2009 Tartu Kultuurkapitali juurde omanimelise sihtkapitali, millest makstava stipendium toetab igal aastal Vanemuise draamanäitlejate sõitmist õppereisile Londonisse.

Verni Loodmaa: “Mul on väga hea meel, et kümnendaks tegevusaastaks on Hotell London sihtkapital saanud nõnda elujõuliseks, et meil on võimalik seekord lähetada Suurbritanniasse, Londonnisse enesetäiendamisele kaks vanemuislast lausus hotell London juhatuse esimees Verni Loodmaa. Ka seekordsed stipendiaadid on sarnaselt varasematega näitlejad, kes on kõrgelt hinnatud kolleegide hulgas ning keda publik lavale ootab ja armastab. Meil sihtkapitali asutajatena on rõõm, et saame Eesti ja eelkõige Tartu teatrikunsti arengusse oma panuse anda. Luban, et teeme seda ka edaspidi.”

Eelmisel aastal pälvis stipendiumi Marian Heinat. Varasemate aastate laureaadid on Jüri Lumiste, Ott Sepp, Merle Jääger, Külliki Saldre, Karol Kuntsel, Maria Annus, Linda Kolde, Tanel Jonas ja Margus Jaanovits.

11.07.2018