Uudista

Hotelli London 10. stipendiumi pälvis Marian Heinat

Vanemuise teatri draamanäitleja Marian Heinat pälvis neljatärnihotelli London stipendiumi ning sõidab selle toel end täiendama Euroopa teatripealinna Londonisse.

“Marian Heinat on pärast teatrikooli lõpetamist olnud kolm hooaega Vanemuise näitleja. Selle aja sisse mahub hulk erinevaid rolle. Marian on avanenud tasapisi ja ikka sügavusse, tema hoiak on eelkõige enese suhtes nõudlik, tal on eriline tagasihoidlik huumorimeel ning võime tabada kõige olulisemat. Londoni stipendiumi saab ta rollide eest lavastustes “Laineid murdes” ja “Aino ja Haldjas” ning järjepideva arengu tunnustuseks,” sõnas Vanemuise draamajuht Tiit Palu.

Stipendiumi andsid reede hilisõhtul peale lavastuse “Laineid murdes” etendust üle väärikas seltskond: hotelli London juhatuse esimees Verni Loodmaa, Vanemuise teatrijuht Toomas Peterson, esimese stipendiumi pälvinud Jüri Lumiste ning viimase stipendiumi laureaat Margus Jaanovits. Marian Heinat mängib lavastuses ühe peategelase, noore naise Bessi rolli.

Marian Heinat töötab Vanemuise teatris aastast 2014. Vanemuises saab teda uuel hooajal näha lavastustes “Beatrice” (lavastaja Ain Mäeots 2017), “Faust” (lavastaja Hendrik Toompere, 2018), “Mees, kes teadis ussisõnu” (lavastaja Šaša Pepeljajev, 2018), “Laineid murdes” (lavastaja Tiit Palu, 2017), “Aino ja Haldjas” (lavastaja Priit Strandberg, 2016), “Perekond Linden” (lavastaja 2016), “Meister ja Margarita” (lavastajad Janek Savolainen ja Katrin Pärn, 2015), “Arkaadia” (lavastaja Ain Mäeots, 2016) ning “Lotte Unenäomaailmas” (lavastaja Tanel Jonas, 2015).

Hotell London asutas aprillis 2009 Tartu Kultuurkapitali juurde omanimelise sihtkapitali, millest makstava stipendium toetab igal aastal Vanemuise draamanäitlejate sõitmist õppereisile Londonisse.

Verni Loodmaa: “Mul on väga hea meel, et seekordse stipendiumi pälvib noor näitleja, kes lühikese aja  jooksul on Vanemuise teatris mitu suurepärast rolli teinud. Rõõm on tõdeda, et mõned aastad tagasi sündinud hotell London poolne algatus on jõudnud juba kümnenda stipendiumi väljaandmiseni ning osutunud oodatuks ja vajalikuks  vanemuislastele. Kinnitan, et teatrisõbrad kohtuvad taas käesoleva aasta sügisel heategevuslikul õhtusöögil hotell London restoranis Polpo, et panna alus järgmiseks Vanemuise teatri draamanäitlejale väljaantavale stipendiumile.”

Varasemate aastate laureaadid on Jüri Lumiste, Ott Sepp, Merle Jääger, Külliki Saldre, Karol Kuntsel, Maria Annus, Linda Kolde, Tanel Jonas ja Margus Jaanovits.

20.05.2017