Uudista

Hooajakirja RAMP persoon on balletisolist Sayaka Nagahiro

Vanemuise teatri hooajakirja RAMP uue numbri kaanenägu on Vanemuise balleti esisolist, jaapanlanna Sayaka Nagahiro, kes jagab oma karjääri kujunemise lugu ja armastust Eesti vastu. Arvukalt lehekülgi pühendame 154. hooaja sügispoolaasta uuslavastusi tutvustavatele artiklitele. 

Sügisel jõuab Vanemuise väikese maja lavale Neil Simoni “Päikesepoisid”, kus nimirollides Aivar Tommingas ja Hannes Kaljujärv. Vestleme nendega elust teatris ja samastumisest Päikesepoistega. Oma mõtteid Aivarist ja Hannesest kui Päikesepoistest jagab lavastaja Robert Annus.

Elmo Nüganeni lavastajakäe all ja Risto Joosti muusikalisel juhtimisel jõuab esmakordselt Vanemuise lavale Händeli ooper “Julius Caesar”. Artiklis avame, milline muusikastiil on barokk ning mis teeb Vanemuise lavastuse eriliseks?

Septembris esietendub Vanemuise suure maja laval draama “Leopoldstadt”. Artiklis käime Tom Stoppardi pooleldi autobiograafilise näidendi radadel. Lavastaja Tiit Palu jagab mõtteid suurlavastuse publiku ette toomisest.

Näidend “Neljas õde” on geograafiliselt laia haardega: Ukraina meeskond toob eesti näitlejatega lavale poola absurdisti nägemuse vene klassika tähtteosest. Mida näidendist oodata, avab ukrainlasest lavastaja Stanislav Moissejev.

Jevgeni Grib toob Vanemuise lavale täispika balletilavastuse “Tuhkvalge”, mis tegeleb sügavate ja paeluvate teemadega nagu elu, surm ja inimese alateadvus. Grib avab lavastuse tagamaid ning koostööd Vanemuise balletiartistidega.

Vanemuise teatri raamatukogu on eriline, sest tavapäraste raamatute asemel on see maast laeni täis tekstiraamatuid, noote ja salvestisi. Selle kõige südames on Ragne Saul ja Jaan Kiiv. Artiklis teeme tutvust Vanemuise teatri artistliku raamatukoguhoidja Ragne ja noodikogu spetsialisti Jaaniga.

Janek Savolainen ja Katrin Pärn toovad Teatri Kodu lavale igihalja loo “Kunksmoor ja kapten Trumm”. Kuidas kõnetab see aastakümneid tagasi kirjutatud lugu ka tänapäeva noori, uurime lähemalt!

Heidame pilgu Vanemuise karjäärist hoopis teist eriala õppivatele vanemuislastele. Milline erialane trump on tagataskus metsasarvemängijal Richard Tamral, tšellistil Lauri Sõõrol ja balletiartistil Miriam Ortega Pazil?

Vanemuise teatris on sündinud mitmeid liite, mida kaunistavad perre sündinud lapsed. Kuidas ühildada nõudlik kolmnurk: teater, eneseteostus ja emadus, uurime orkestrandilt Marion Strandbergilt ja balletisolistilt Raminta Rudžionytė-Jordanilt.

Loomulikult ei puudu hooajakirjast ka sügispoolaasta uuslavastuste ülevaade.

Loe värsket hooajakirja RAMP veebis, haara lugemiseks teatrimajadest või kassast.

29.08.2023