Uudista

Galerii: Vanemuises algas komöödia „Päikesepoisid“ prooviperiood

Tuleva hooaja septembris jõuab Vanemuise teatri lavale Neil Simoni menukomöödia „Päikesepoisid“, mis kõneleb sõprusest, selle purunemisest, üksildusest ning sõpruse taasleidmisest. Trupp kohtus lavateksti esimeseks lugemiseks proovisaalis.

Lavalugu räägib mitukümmend aastat ühisel laval koos töötanud kahest koomikust. Solvumine oli aga suur, kui üks koomikutest otsustas 11 aastat tagasi laval esinemise lõpetada, jättes niiviisi tööta ka teise. Sama pühendunult kui koos töötati, ollakse nüüd üksteisega pahuksis. Üle aastate saavad mehed aga taas kokku, kui avaneb võimalus üht oma leivanumbrit telesaates esitada.

Lavastaja Robert Annuse sõnul kutsus materjali lavastama asjaolu, et Vanemuise draamatrupis on kaks sobivas eas ja toonuses säravat draamanäitlejat, Hannes Kaljujärv ja Aivar Tommingas. „Lugu kahest Broadway lavalaudade legendist paneb mõtlema võimalustele, mis kõik oleks võinud juhtuda kui Hannes ja Aivar oleksid sündinud sealpool raudset eesriiet. Nii suure elu- ja teatrikogemusega näitlejate lugu lihtsalt kutsub lavastama,“ ütles Annus.

Lisaks kahele peategelasele mängivad uuslavastuses Veiko Porkanen, Marika Barabanštšikova, Iris Viru ja Martin Tikk.

Lavastuse kunstnik on Liina Tepand, valguskunstnik Margus Vaigur (Endla) ning muusikaline kujundaja Arno Tamm.

„Päikesepoisid“ jõudis Eestisse esmakordselt 1981. aastal, mil Eesti Draamateatri lavastuses kehastasid peategelasi Jüri Järvet ning tema partneri rolli vaheldumisi mänginud Eino Baskin ja Aarne Üksküla.

„Päikesepoisid“ esietendub Vanemuise väikeses majas 30. septembril 2023. Vanemuise teatri 154. hooaja, sh uuslavastuste piletid tulevad müüki mais.

Fotod esimeselt lugemiselt / Virge Ratasepp

 

 

18.04.2023