Uudista

Galerii: Goldtime’i balletiauhinna laureaat on Caroline Maquignon

Vanemuise teatri balletilavastuse „Tuhkvalge“ hooaja viimast etendust saatsid ülevad emotsioonid. Etenduse lõppedes andis Goldtime üle tänavuse balletiauhinna, mille pälvis kahe hooaja eest Vanemuise balletitrupiga liitunud prantslanna Caroline Maquignon. 

„Goldtime’is usume, et on oluline osata hoida, toetada ja tähistada Eesti kultuuri. On ju kultuur ühiskonda liitvaks lüliks, mis tõstatab päevakajalisi küsimusi, annab edasi olulisi väärtusi ning inspireerib meid märkama teisi. Vanemuise balletile on tänavune aasta märgile, tähistatakse balletitrupi 85. tegutsemisaastat. Selle valguses on meil erakordselt hea meel toetada ja anda Goldtime’i poolt üle järjekordne balletiauhind ühele andekale ja silmapaistvale Vanemuise teatri balletiartistile, kelleks tänavu on Caroline Maquignon,“ rääkis Goldtime looja Indrek Peterson.

Vanemuise teatri balletijuht Mare Tommingas iseloomustab Goldtime’i laureaati kui äärmiselt erudeeritud ja täielikult balletikunstile pühendunud artisti: „Ta on välimuselt tagasihoidlik, lihtne ja habras tüdruk. Tema sees on aga sisemine jõud, meeletu tahe ja tarkus viia publikuni nõudlikud karakterid nagu Maria balletilavastuses „Pähklipureja ehk Imeline jõuluöö“ ning Aale Jevgeni Gribi balletilavastuses „Tuhkvalge“.“

Goldtime’i balletiauhind anti välja rahvusvahelisel tantsupäeval, 27. aprillil 2024, ja seda teist aastat järjest. Esimese balletiauhinnaga tunnustati 2023. aastal Vanemuise balletisolist Emily Ward.

Auhinnaga kaasneb stipendium ning graveeringuga kingitus Goldtime’i poolt.

Fotograaf Rünno Lahesoo

27.04.2024