Uudista

Galerii: balletitrupp alustas uuslavastuse “Vihm detsembris” proovidega

Saksa lavastaja ja koreograaf Kristina Paulin alustas Vanemuise teatri balletisolistidega Frédéric Chopini elust ja muusikast inspireeritud balletilavastuse „Vihm detsembris“ proovidega.

„Vihm detsembris“ kujutab Frédéric Chopini traagilist armastuslugu tunnustatud prantsuse naiskirjaniku George Sandiga, kellele meespseudonüüm oli ainus võimalus, et 19. sajandi prantsuse kirjandusmaailmas läbi lüüa.

Endine Hamburgi Balletiteatri tantsija Kristina Paulin on noore koreograafina jõudnud kanda kinnitada nii Saksamaa teatrites kui ka Kasahstanis, Slovakkias, Ühendkuningriigis ja Itaalias. Oma loomingus ammutab ta inspiratsiooni kirjandusklassikast, biograafiatest, kujutavast kunstist ja mütoloogiast.

Paulini „Vihm detsembris“ sai esiettekande 2022. aastal kolmeosalise balletiõhtu „3x Chopin“ raames Salzburgi Riigiteatris balletijuht Reginaldo Oliveira all. Vanemuise teatris esietenduvas lavastuses toob Paulin värskelt loodud teises vaatuses kõrgendatud tähelepanu alla ka Chopini sisemaailma.

Osades on Raminta Rudžionyte-Jordan, Olivia Lenssens, Alain Divoux, Benjamin Newman, Yukiko Yanagi, Caroline Maquignon, Gus Upchurch, Benjamin Kyprianos, William Halton, Bleiddian Bazzard, Maria Engel, Georgia Toni Hyrkäs, Alexandra Heidi Foyen, Emily Ward. Kaasa teeb Vanemuise balletitrupp. Pianist on Margus Riimaa.

Lavastaja, koreograaf ja kunstnik on Kristina Paulin Saksamaalt, kostüümikunstnik on Stephanie Bäuerle Salzburgi riigiteatrist, muusikaline kujundaja ja helilooja on kanadalane Davidson Jaconello, valguskunstnik on Imbi Mälk.

„Vihm detsembris“ esietendub Vanemuise väikeses majas 2. märtsil 2024. Esietendusega tähistab Vanemuise ballett oma 85. aastapäeva.

Fotodel koreograaf Kristina Paulin ning solistid Raminta Rudžionyte-Jordan, Olivia Lenssens, Alain Divoux ja Benjamin Newman.

10.11.2023