Uudista

Galerii: Vanemuise teatris algasid lastemuusikali „Sipsik“ proovid

Vanemuise teatris kohtus esimest korda lastemuusikali Sipsikloominguline meeskond. Lavastaja Maria Annuse käe all jõuab Eno Raua raamatu ja Edgar Valteri visuaalide põhjal loodav muusikalilavastus publiku ette tuleva aasta veebruaris. Muusikalis kõlab Ewert Sundja ja Tauno Aintsi helilooming Priit Strandbergi laulusõnadele.

Anu parim sõber, rääkiv ja seiklustesse sattuv musta kahuse pea ja triibulise kostüümiga nukk Sipsik on rõõmustanud lugejaid juba alates 1962. aastast. Nüüd, rohkem kui 60 aastat hiljem, astub Sipsik esmakordselt Vanemuise lavalaudadele.

„See on suur lugu sõprusest, usaldusest ja võimatute asjade võimalikuks saamisest. Me riivame õrna puutega ka pärimuslikku maailma, kus lisaks inimestele saavad oma hääle nukud, loomad ja linnud. Ja loomulikult on sündmuste keskpunktis meie oma südikas sinimustvalge Sipsik,“ rääkis lavastaja Maria Annus.

Sipsiku rollis näeb laval Kaarel Targot (Must Kast), Anu rollis Saara Piusi (Rakvere teater). Marti kehastab Ott Raidmets (Endla) või Kaarel Pogga. Isana on laval Veikko Täär (külalisena) ja emana Karin Tammaru (Endla). Vanaema rollis Merle Jalakas. Laval on ka Rasmus Kull, Simo Breede, Laura Niils (Must Kast) jt. Muusikalist võimsust lisavad Vanemuise ooperikoor, sümfooniaorkester ja bänd.

Lavastuse muusikajuht on Taavi Kull. Libreto ja laulusõnade autor Priit Strandberg. Kunstnikutööga toetab Iir Hermeliin. Koreograaf on Heili Lindepuu. Valguskunstnik Margus Vaigur (Endla), videokunstnik Taavi Varm ja helirežissöör Lauri Kool.

Sipsikesietendub 18. veebruaril 2023 Vanemuise teatri suures majas.

06.12.2022