Uudista

Galerii: Vanemuise teater viib Rakverre muusikalid ja kontserdi

Vanemuise teater viib tänavu sügisel Rakvere Kultuurifestivalile kontserdi „Mozart. Reekviem“ ning muusikalid „Nunnad hoos“ ja „Sipsik“. Vanemuise teatrijuht Aivar Mäe ja Rakvere linnapea Triin Varek allkirjastasid Tartus sellekohase koostööleppe. 

Vanemuise teater viib oktoobris ja novembris Rakvere ja Lääne-Virumaa publiku ette kolm kontserti ja muusikalilavastust: 31. oktoobril 2024 kõlab Rakvere teatri suures saalis kontsert „Mozart. Reekviem“, kus Vanemuise teatri sümfooniaorkestri ees astuvad solistidena üles Pirjo Jonas, Karmen Puis, Hisatoshi Nezu ja Simo Breede. Dirigent on Vanemuise teatri muusikajuht ja peadirigent Risto Joost.

Muusikalilavastustest tuuakse Rakvere spordikeskuses kerkivale lavale heatujumuusikal „Nunnad hoos“, mis etendub 8. novembril 2024 ning lastemuusikal „Sipsik“, mida mängitakse 10. novembril 2024.

Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul on Rakvere Kultuurifestival, mille patroon on maestro Arvo Pärt, Rakvere üks aasta tähtsündmusi. „Oleme siiralt rõõmsad koostöö alguse üle Vanemuise teatriga ja tänulikud, et nad on valmis jagama Rakvere ja Lääne-Virumaa publikule imelisi kultuurielamusi kohapeal. Juba Rahvusooper Estonia juhina oli Aivar Mäe nii-öelda väljasõiduelamuste toetaja, kui kultuurifestivali raames esimesed suured etendused Rakvere spordikeskuses alustasid. Suurepärane koostöös estoonlastega jätkub, kuid on hea meel, et saame sellel aastal pakkuda nii linna kui ka maakonna inimestele ka teistlaadset repertuaarivalikut,“ jagas Triin Varek.

Vanemuise teatrijuht Aivar Mäe avaldas heameelt koostöölepingu sõlmimise üle: „Vanemuise teatri jaoks on see esimene pääsuke paljudest järgnevatest. Tuleval hooajal plaanime üha enam näidata Vanemuise teatri väärt repertuaari väljaspool statsionaarseid etenduspaiku Tartus. Sügisel pakume elamust Rakvere Kultuurifestivalil, plaanime väisata ka teisi etenduspaiku Eestis, aga ka Läti Rahvusooperit ja Leedu Rahvusooperit. Kultuur on jagamiseks ja seda me oma plaanitavate ringreisidega teemegi.“

Vanemuise teatri ja Rakvere linna koostöölepingu allkirjastamise avasid muusikali „Nunnad hoos“ hoogsad nunnad.

Vanemuise teatrijuht Aivar Mäe ja Rakvere linnapea Triin Varek koostööppe allkirjastamisel Vanemuise teatris.Vanemuise teatrijuht Aivar Mäe ja Rakvere linnapea Triin Varek koos muusikalis „Nunnad hoos“ üles astuvate Vanemuise ooperikoori naisartistidega.

Vanemuise teatrijuht Aivar Mäe ja Rakvere linnapea Triin Varek koos muusikalis „Nunnad hoos“ üles astuvate Vanemuise ooperikoori naisartistide, kontsertmeistri Ele Sonni ning Rakvere Kultuurikeskuse esindajatega. 

22.01.2024