Uudista

28. novembril esietendub Vanemuises uus lastemuusikal „Lotte Unenäomaailmas“

Laupäeval, 28. novembril kell 12 esietendub Vanemuise teatris uus lastemuusikal „Lotte Unenäomaailmas“. Esietendus Tallinnas, Nordea Kontserdimajas 10.detsembril.

„Lotte Unenäomaailmas“ idee autorid on Heiki Ernits ja Janno Põldma ning lavaversiooni autorid lisaks ka Tanel Jonas ja Janek Savolainen. Nagu mõlemale eelnevale Lotte-muusikalilegi, on muusika loonud Priit Pajusaar ja laulusõnad  Leelo Tungal. Lavastaja on seekord Tanel Jonas, muusikajuht ja dirigent Martin Sildos, dirigent Taavi Kull. Lavastuse kunstnikud on Rosita Raud ja Iir Hermeliin, koreograaf Janek Savolainen ning valguskujundaja Tõnu Eimra.

Nimiosas on Linda Kolde või Adeele Sepp (Ugala teater), teistes osades Rasmus Kull, Jaanus Tepomees, Kaarel Targo, Pirjo Jonas, Merle Jalakas, Simo Breede, Jaan Willem Sibul, Marin Mägi (Rakvere Teater), Karol Kuntsel, Lauri Liiv, Veiko Porkanen, Markus Dvinjaninov, Marian Heinat, Hedi Maaroos, Leino Rei, Kärt Tammjärv jt.

Esimest korda kohtus Vanemuise publik Lottega 2005. aastal, kui Janek Joost tõi lavale „Lotte reisi  lõunamaale“. Järgmised Lotte-lood lavastas Ain Mäeots  – muusikalid „Detektiiv Lotte“ (2008) ja „Kosmonaut Lotte“ (2012). Neile lisaks on Vanemuise laval olnud haridusprojekt „Lotte ja Bruno muusikatund“ (2009) ja lastekontsert „Lotte jõulupidu“ (2012).

„Lotte Unenäomaailmas“ lavastaja Tanel Jonas on erinevates osades kaasa teinud eelmistes muusikalides ja mängib nüüd ka uues – jagab Klouni rolli Leino Reiga.

27.11.2015