Uudista

24. oktoobril esietendub Vanemuise väikeses majas ballett „Kesköö Pariisis“

Laupäeval, 24. oktoobril esietendub Vanemuise väikeses majas ballett „Kesköö Pariisis“.
Koreograaf-lavastaja Michael Shannon USA-st on loonud originaalballeti põhiliselt George Gershwini muusikale. Lavastuse libreto sündis Mare Tommingase ja Michael Shannoni koostöös. Lavakujunduse ja kostüümid on loonud Mare Tommingas, videokunstnik on Taavi „Miisu” Varm ning valguskujundajad Imbi Mälk ja Mare Tommingas.

Mare Tommingase sõnul on „Kesköö Pariisis“ lihtne armastuslugu. „Võib ka öelda, et see on kaasaegne romantiline ballett, kus ei puudu armastuskolmnurk ja intriigid. Lavastus „Kesköö Pariisis“ sai tekkimiseks impulsi Gershwini muusikalt ja silmapaistvatelt isiksustelt, kes tegutsesid 1920ndate – 50ndate Pariisi kujutavas kunstis, teatri- ja moelavadel. Romain Erté, Elsa Chiaparelli, Josephine Baker ja Salvador Dali – oma ajastu ja tuleviku kujundajad – on põimitud kunstilisse tervikusse,“ selgitab Tommingas.

Shannoni loomingu keskmes on alati teema, lugu või idee, mida ta peab oluliseks oma publikule edastada. Tema tants muutub kaadriks ja keeleks, millega saab rääkida ühiseid lugusid ja jagada tundeid, mis võivad puudutada ja mida võivad kogeda igas vanuses inimesed.

22.10.2015