Uudista

2. juulil esietendub Vanemuise selle suve suurprojekt “Obinitsa”

Neljapäeval, 2. juulil jõuab Obinitsas, Seto Ateljee – Galerii „Hal’as kunn“ esisel vabaõhulaval publikuni Vanemuise uus suvelavastus „Obinitsa“. „Obinitsa“ on tegelikel sündmustel põhinev eepiline lugu ühest seto perest läbi 100 aasta – algab tsaariajast ja jõuab välja 21. sajandisse. Peresaaga rullub vaatajate ees lahti perekonnale ajalooliselt kuulunud majas.

Näidendi autor on Kauksi Ülle, lavastaja ja kaasautor Ain Mäeots. Kunstnik Liina Unt (Endla Teater) ja muusikaline kujundaja Ele Sonn.
Osalevad: Marje Metsur, Andres Mähar, Kaia Skoblov, Merle Jääger, Ragne Pekarev, Priit Strandberg, Karol Kuntsel, Tanel Jonas, Marian Heinat, Veiko Porkanen, Ott Sepp jt. Lavastuses teevad kaasa puhkpilliorkester Eller Brass, kohalikud lauljad ja harrastusnäitlejad.
Tegemist on Vanemuise teatri kolmanda seto-teemalise suvelavastusega – 2005. aastal esietendus „Taarka“ ja 2011. aastal „Peko“. Kõik kolm lavastust on sündinud Kauksi Ülle ja Ain Mäeotsa koostöös. „Tahtsime Üllega mõlemad teha hoopis teistsuguse lavastuse kui varasemad ning lähenesime teemale värske nurga alt. „Obinitsas“ ei kuule läbivalt seto leelot, vaid traditsioonilisi seto lugusid esitatakse hoopis puhkpillidel. Oleme kaasanud lisaks rahvalaulikutele ka noorte meeste puhkpilliorkestri Eller Brass. Nii muusikalises kui ka stilistilises mõttes on lavastuse atmosfäär mõneti sarnane Emir Kusturica filmide omale,“ selgitab lavastaja Mäeots.

2. – 12. juulini antakse Obinitsas kokku üksteist etendust, neist neli on päevased, algusega kell 15. Publikule on rajatud maja ette ligemale 600-kohaline tribüün.

29.06.2015