Uudista

12. novembril avatakse Vanemuise teatris kaks uut näitust

12. novembril avatakse Vanemuise teatris kaks uut näitust. Suure maja publikugaleriis saab näha Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi väljapanekut „Naine lavastab Vanemuist“ ning väikeses majas avatakse maalikunstnik Kaie Šestakova-Karu juubelinäitus „Elu teater“.
Näitus „Naine lavastab Vanemuist“ käsitleb viit naislavastajat Vanemuise teatri kontekstis – Lydia Koidulat, Ida Urbelit, Epp Kaidut, Kaarin Raidi ja Mare Tommingast. Lisaks fotodele ja tekstidele on välja pandud ka isiklikke mälestusesemeid, mis tutvustavad eri ajastutest pärinevate naiste igapäevaelu ja loomingut. Väljapaneku arhiivimaterjalid, fotod ja esemed on pärit Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumist, Vanemuise teatrist, Pärnu Muuseumi Koidula Muuseumist, Tallinna Linnamuuseumi Fotomuuseumist, Ugala Teatrist ning Mari Irdi, Rein Urbeli, Andres Noormetsa, Mare Tommingase ja Ave Alavainu erakogudest. Näitus jääb avatuks veebruarikuu lõpuni.

Vanemuise väikeses majas avatakse täna algusega kell 17.30 maalikunstnik Kaie Šestakova-Karu juubelinäitus „Elu teater“. Lisaks Kaie Šestakova-Karu enda maalidele on välja pandud ka tema ema, isa, ja vendade looming. Avamisel kõlavad kaunid klassikalise muusika palad Sven-Sander Šestakovi esituses. Näitus jääb avatuks kuni 12. jaanuarini.

12.11.2015