Ohtlikud suhted

L 28. sept 19:00 Suures majas
R 04. okt 19:00 Suures majas
L 19. okt 19:00 Suures majas
N 24. okt 19:00 Suures majas
P 17. nov 16:00 Suures majas
L 21. dets 19:00 Suures majas
L 25. jaan 19:00 Suures majas
R 21. veebr 19:00 Suures majas
K 02. apr 19:00 Suures majas
P 18. mai 16:00 Suures majas

Ohtlikud suhted

Giorgio Madia ballett Joseph Haydni muusikale

Giorgio Madia lavastus „Ohtlikud suhted“ on loodud Pierre Choderlos de Laclos’ 18. sajandist pärit skandaalse romaani ainetel. Loo keskmes on kahe prantsuse aristokraadi, vikont de Valmont’i ja markiis de Merteuil’ püüded teineteisele kavaluse, tahtejõu ja võrgutamisega koht kätte näidata. Selle nimel manipuleerivad nad julmalt endast naiivsemate ja süütumatega. Kumbki naudib teise üle trumpamist, üksteisevõidu intriige punudes kasvab ka vastastikune iha.

Kiriromaani autor Choderlos de Laclos elas nn „vana korra“ (ancien régime) ajal, mil aadliklassi üle valitses vabamõtlejate vaim. Tema provokatiivne teos annab külma ja küünilise sissevaate sellesse, mis võib juhtuda, kui kõik kergemeelsetes mängudes osalejad nende keerulisi reegleid ei tunne. Selle legendaarse prantsuse kirjandusteose sündmustikku juhib halbade kavatsuste kütkestav nutikus.

Euroopas täispikkade narratiiv-ballettidega laialdaselt tuntust kogunud Giorgio Madia eesmärk on luua lavastusi, kus ei keskenduta sammudele, vaid loole ning veel enam sellele, mis peitub ridade vahel: pinge, elevus, vihjed. Ballett „Ohtlikud suhted“ on sensuaalne mäng iha, võrgutamise ja kättemaksuga. Kuniks keegi armub…

Esietendus 28. septembril 2024 Vanemuise suures majas


Lavastaja, libretist, koreograaf ja valguskunstnik Giorgio Madia Itaalia
Muusikajuht Aleksandr Bražnik
Kunstnik Domenico Franchi Itaalia
Koreograafi assistent Mihaela Devald Roksandić Horvaatia

 

Vanemuise balletitrupp ja sümfooniaorkester